LMP: Vizsgálni kell a politikusok vagyongyarapodását

2014. március 14. 13:22

Az LMP szerint az adóhatóságnak automatikusan és rendszeresen vizsgálnia kellene a politikai elit vagyongyarapodását. Az ellenzéki párt törvényjavaslatot tervez benyújtani ez ügyben, miközben petíciót fogalmaz meg és aláírásgyűjtésbe kezd – ezt Schiffer András, az LMP társelnöke és Hadházy Ákos, volt fideszes szekszárdi önkormányzati képviselő jelentette be pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.

2014. március 14. 13:22
Az LMP frakcióvezetője elmondta, hogy elképzelésük szerint a vizsgálat a kormánytagokra, az országgyűlési képviselőkre, a polgármesterekre, az önkormányzatok ügydöntő feladatot ellátó tagjaira, illetve az állami, önkormányzati cégek vezető tisztségviselőkre terjedne ki. Kérdésre válaszolva kifejtette, hogy a vizsgálatot – melyet az adóhatóságnak kellene lefolytatnia – nem feltétlenül évenként kellene végrehajtani, hanem a mandátum leteltéhez lehetne kötni, illetve akkor is végre lehetne hajtani, ha egy politikus nyilatkozatai rendszeres vagyongyarapodást mutatnak. Schiffer András hozzátette: a tavasszal megalakuló, új parlamentnek benyújtandó javaslatukban meg fogják határozni azokat a köröket, akiknek esetében a közvetlen hozzátartozókra, illetve a közvetett gazdasági érdekeltségekre is ki kell terjednie a vizsgálatnak.
 
Hadházy Ákos bejelentette: az LMP petíciót indít és aláírásgyűjtésbe kezd az ügyben. Akik eddig elszámoltatást ígértek, azok szerinte nem is gondolták ezt olyan komolyan, ráadásul egy demokráciában csak jogi úton lehet végrehajtani az elszámoltatást. Schiffer András arról beszélt, hogy az elmúlt hetekben kipattant Simon- és Zuschlag-ügy csak a jéghegy csúcsát jelenti. A társelnök úgy fogalmazott: nem az a kérdés, hogy Simon Gábor kinek a pénzét parkoltatta, hanem az, hogy egy ilyen ember hogyan lehetett államtitkár és egy kormánypárt meghatározó politikusa. Zuschlag Jánosról azt mondta, az ő esetében szintén az az érdekes, hogy hogyan tudott politikai karriert csinálni, majd miután „az egyik pártból (MSZP) eljutott egész a börtönbe, hogyan lett a Fidesz kampányfigurája”
 
A két eset az elmúlt 25 év politikai elitjének a szégyene, „az egész disznóólat itt az ideje kitakarítani” – jelentette ki Schiffer András. „Úgy látszik, már vannak, akiknek van bissaui árnyéknagykövetük, ennyire kormányképesek” – értékelte kérdésre Simon Gábor ügyének legújabb fejleményeit. Hozzátette, a nyomozóhatóságnak kell a történet végére járnia.
 

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ballada
2014. március 16. 01:18
Lmp a jobbik lufiját fújja,ugrál hol a dkhoz hol a jobbikhoz ,baloldali mesét mondja.Választás előtt 2 héttel aláírás gyűjtésbe kezd ,kellenek a címek felhívni április 6-án szavazásra invitálni ha ha ha...aláírás gyűjtés nélkül is lesz április 6-án.
alkibiadesz
2014. március 15. 06:51
A zuschlag ügy tanulsága szerintem az, hogy ha politikum demokratizálódása nem jár együtt a társadalomban rejlő uralmi viszonyok radikális átalakításával, akkor a szabadság csak korlátozottan érvényesülhet és kizárólag arra szolgál, hogy a legerőszakosabb és leggátlástalanabb szolgák is úrrá válhassanak.
ptiszai
2014. március 14. 16:07
Schiffer! Ezt is vizsgálhatnád. 72 db fideszes offshore cég vissza nem térítendő támogatása. 15 millió- 500 millióig. http://www.parlament.hu/irom39/10564/10564-0001.pdf
ptiszai
2014. március 14. 16:04
Schiffer! Ezt is vizsgálhatnád! A Simicska cége a Közgép kifejezetten jobban teljesített tavaly 2013-ban. Egyedüliként, vagy konzorciumban a tavalyi magyar költségvetési hiány felét a Közgéphez áramoltatták a büdzséből, összesen: 431 milliárd 872 millió 945 ezer 311 forintot!!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!