„Azt mondtuk 2010-ben, hogy ha ugyanott folytatjuk, ahol az előző kormány, akkor ugyanoda jutunk el” – mondta Varga Mihály. Közölte: a megoldás akkor a megszorító politika volt, a kormány ezzel szemben a különadók bevezetését választotta. Mindez rengeteg konfliktussal is járt, „Brüsszelben nem növekedett a barátaink száma” – mondta Varga Mihály. Hozzátette: most már Brüsszelben is látják, hogy a magyar gazdaság jobban teljesít; nem egyensúlyi probléma van, hanem dinamizálni kell a növekedést. Hozzátette: rezsi ügyben azonban továbbra is „nyomás alatt” van az ország, folytatódik a „rabló-pandúr” küzdelem.
„Ha felhatalmazást kapunk a folytatásra, néhány dolgon változtatni kell, hogy még jobban teljesítsen a gazdaság” – közölte. Ezek között említette a 2010-ben meghirdetett Széchenyi Terv egyes elemeinek áttekintését, így a biotechnológiai fejlesztéseket vagy a gyógy-idegenforgalom fejlesztését. A következő ciklusban szükség van a program felfrissítésére egy „Széchenyi Plusz kategóriában” – mondta.