Eldurvult szülinap: Dani Alves után újabb sztárfocistát vádolnak szexuális erőszakkal (VIDEÓ)
A Juventus, a Barcelona, a Bayern és az Inter korábbi középpályása nem az egyetlen, aki ellen nyomoz a rendőrség.
A Hír TV információi szerint Simon Gábor volt szocialista politikus ügyében elindított büntetőeljárás miatt csütörtökön ügyészségi nyomozók jelentek meg az MSZP-székháznál, illetve Simon Gábor házánál is. Az ügyészség annyit közölt: az eljárás jelenlegi szakaszában nem nyilvánosak a nyomozati cselekmények, de gyanúsított még nincs.
A Hír TV értesülései szerint az ügyészségi nyomozók Simon Gábor vagyonnyilatkozatát vihették el a Jókai utcai MSZP-székházból. Simon Gábort a házánál is kereste a nyomozóügyészség, a Hír TV beszámolója szerint Simon három embert beengedett az épületbe.
Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője az MTI megkeresésére nem kívánta megerősíteni az értesülést. Azt mondta: a nyomozás érdekeire tekintettel egyelőre nem adnak bővebb tájékoztatást.
A Magyar Nemzet február 4-én forrásmegjelölés nélkül írt arról, hogy Simon Gábornak, az MSZP elnökhelyettesének több száz millió forint van bécsi számláján, amit nem tüntetett fel a vagyonnyilatkozatában. A képviselő február 6-án közölte, hogy minden, a szocialista pártban viselt tisztségéről lemond, kilép az MSZP-ből, visszalép a képviselőjelöltségtől és február 12-i hatállyal lemond parlamenti képviselői mandátumáról. Ezt követően a legfőbb ügyész adócsalás és magánokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt kezdeményezte Simon Gábor mentelmi jogának felfüggesztését a Központi Nyomozó Főügyészség által tavaly november óta folytatott nyomozás eredményeként.
A Legfőbb Ügyészség tájékoztatása szerint Simon Gábor egy ausztriai pénzintézetnél nyitott értékpapírszámlára 2008 januárjában 575 ezer eurót, majd 2009 áprilisában további 169 ezer amerikai dollárt helyezett el készpénzben. A számlán tavaly októberben, akkori árfolyamon, 228 millió forint volt. Simon Gábor az elmúlt évekre vonatkozó adónyilatkozataiban egyetlen esetben sem szerepeltette a külföldi betétszámlán elhelyezett megtakarításait – közölték.
Simon Gábor hétfőn új vagyonnyilatkozatot nyújtott be a parlament mentelmi bizottságának, de az sem adott választ az eltitkolt vagyonával kapcsolatos kérdésekre. Keddig lett volna lehetősége arra, hogy újból javítsa a nyilatkozatot a Magyar Nemzet főszerkesztője által kezdeményezett vagyonvizsgálati eljárás keretében. Szerdán a mentelmi bizottság zárt ülésén azt állapította meg: Simon Gábor szándékosan közölt valótlan adatokat vagyonnyilatkozatában.
Szilágyi Zoltán, az Országgyűlés sajtófőnöke csütörtök reggel közölte az MTI-vel, hogy megszűnt Simon Gábor volt szocialista politikus képviselői mandátuma, miután csütörtökön megérkezett lemondó levele az Országgyűlés elnökéhez. Hozzátette: Simon Gábor nem személyesen adta át levelét. A parlament honlapja szerint Simon Gábor képviselői mandátuma február 12-i hatállyal szűnt meg.
A Legfőbb Ügyészség csütörtökön közölte az MTI-vel: az Országgyűlés elnöke arról értesítette a legfőbb ügyészt, hogy „Simon Gábor országgyűlési képviselői mandátumáról való lemondása február 13-án 7 óra 44 perckor megérkezett az Országgyűléshez”. Ezzel elhárult a közjogi akadálya a Simon Gábort érintő büntetőeljárás lefolytatásának – írta az ügyészég.
Frissítés
Mesterházy Attila az MSZP elnöke a Hír TV kérdésére megerősítette: valóban jártak ügyészségi nyomozók csütörtökön az MSZP székházában. A politikus azt mondta, a nyomozók elvitték a párt székházából Simon Gábornak a párt számára külön leadott vagyonnyilatkozatát. Ennek elvileg meg kell egyeznie azzal, amelyet az Országgyűlés hivatalában leadott a képviselő – mondta a Hír TV-nek Mesterházy Attila.
Frissítés
Az Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője azt mondta: egyelőre nincs gyanúsítottja az ügynek és nem közölnek információkat arról, hogy csütörtökön milyen nyomozati cselekmény történt, az értesüléseket nem kommentálják. Hozzátette: a nyomozás a büntetőeljárásnak nem nyilvános szakasza, és jelenleg bármilyen adat nyilvánosságra hozatala sértené a nyomozás sikerét.