A kormány az elmúlt négy évben megerősítette a rendőrséget, így ma már az ország minden településén van állandó rendőri jelenlét, emellett kemény, de igazságos, a tisztességes embereket védő törvényi környezetet teremtett – mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton csaknem 1400 rendőr és tűzoltó tiszthelyettes ünnepélyes eskütételén Budapesten, a Syma-csarnokban. A kormányfő beszédében azt is hangsúlyozta, hogy megtisztították a rendőrséget azoktól, akik a bűn oldalára álltak, és „a jövőben is így fogunk tenni”, emellett korszerűbbé tették a rendvédelmi munka feltételeit.
Hozzátette továbbá, hogy mára 3500-zal több rendőr teljesít szolgálatot az utcákon. A törvények és a korszerű eszközök azonban önmagukban nem hoztak volna megfelelő javulást, kellett hozzá egy jól képzett, hatékonyan működő rendvédelmi szervezet – emelte ki. „Ma már nemcsak a gazdaság, hanem a rend és a közbiztonság dolgában is jobban állunk”, mint 2010-ben, amikor a rend és a közbiztonság, hasonlóan a gazdasághoz, romokban hevert – állapította meg Orbán Viktor. Megjegyezte, a rendvédelmi szervezet teljesítőképességét, hatékonyságát az mutatta meg igazán, amikor a polgárokkal együtt megmentették az országot a tavalyi dunai, az évszázad legnagyobb árvizétől. Szavai szerint az egyenruha erőt és tartást ad, az egyenruhás szolgálat mindig kiemelkedő felelősséggel jár, „a mundér kötelez”, ezért akárki nem viselhet egyenruhát.