Schiffer ezt már nem hagyhatta szó nélkül: nekiment Kéri Lászlónak
„Ott téved, hogy vele – és egykori harcostársaival – ellentétben én egyáltalán nem járok az ATV-be” – írta az ügyvéd.
Schiffer András szerint csak a vak nem látja, hogy hogy mind a jobb-, mind az „álbaloldal” politikusai „úgy tömik degeszre a zsebüket”, hogy azt nem lehet alátámasztani a hivatalosan bevallott jövedelmükkel. Az LMP-s politikus Simon Gábor ügye kapcsán felvetette: az adóhatóságnak vagyonosodási vizsgálatot kellene kezdeményeznie az elmúlt tíz év politikai elitjével szemben.
Schiffer András véleménye szerint itt lenne az ideje annak, hogy az adóhatóság haladéktalanul kezdjen vagyonosodási vizsgálatot az elmúlt tíz év politikai elitjével szemben – az LMP frakcióvezetője erről keddi, budapesti sajtótájékoztatóján beszélt. A politikus arra reagált, hogy a Magyar Nemzet keddi cikke szerint Simon Gábor, a Magyar Szocialista Párt elnökhelyettese be nem vallott vagyont tart ausztriai bankszámlákon. Simonról azóta már döntöttek a baloldali pártok: haladéktalanul mennie kell a közéletből eltitkolt vagyona miatt.
Az LMP társelnöke azt mondta, joggal háborítja fel az embereket és „csak a vak nem látja”, hogy mind a jobb-, mind az „álbaloldal” politikusai „úgy tömik degeszre a zsebüket”, hogy azt nem lehet alátámasztani a hivatalosan bevallott jövedelmükkel.
Egy másik téma kapcsán arra is kitért, hogy kedden Vágó Gábor képviselőtársával egy törvényjavaslatot nyújtanak be, amelyik alapján a közvetett vagy közvetlen állami és önkormányzati tulajdonú cégek nem léphetnének üzleti kapcsolatba az átláthatatlan tulajdonosi struktúrájú vállalkozásokkal. A javaslat az átlátható tulajdonosi struktúra esetén is tiltaná a kapcsolatot, ha ezeknek a társaságoknak olyan országokban van bejegyzett érdekeltségük, ahol felmerül az offshore lehetősége. A törvényjavaslat ennek érdekében fel is sorol 15 országot illetve függő területet – közölte.
Schiffer András a jogszabály benyújtása kapcsán arra az ügyre hivatkozott, amelyről az Index és az atlatszo.hu is írt. Az Index arról cikkezett, hogy a távhő cégek támogatásának árnyékában offshore cégeket juttatott olcsó gázhoz az állami MVM kereskedőcége, a szálak kajmán-szigeteki, ciprusi, svájci cégekhez vezetnek. Ezt követően az atlatszo.hu írt arról, hogy a fehérvári labdarúgócsapat tulajdonosa, Garancsi István, és az exwallisos Nagy György is szerepelnek a „feltehetően a magyar állam jóvoltából” is rendkívül nyereséges energiakereskedő céget tulajdonló offshore céghálóban. Korábban a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) akkor az ügyben azt közölte az MTI-vel, hogy az MVM Partner Zrt. évek óta aukción vagy pályáztatással érvényesíti a kapacitásokat, és minden esetben a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) által akkreditált engedélyesekkel kereskedett. Aznap a MET Csoport is visszautasította a sajtóban megjelent vádakat.
Az LMP társelnöke viszont keddi sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy Vágó Gáborral együtt ismeretlen tettes ellen feljelentést is tesznek, mert véleményük szerint az ellenőrző hatóság esetében felmerült a hivatali visszaélés gyanúja.