Mi lesz abból, hogy az EU elfogadta az újabb ukrán hitelt? Itt az elemző válasza (VIDEÓ)
Kiszelly Zoltán elmondta, mire lehet elég a 35 milliárd dollár.
Folytatódhat tovább a húsipari tevékenység Pápán, miután megkötötte a csődegyezséget a Pápai Hús Kft, és a cég hitelezői.
Megszületett a csődegyezség a Pápai Hús 1913 Kft. és hitelezői között, a csütörtöki egyeztetésen a hitelezői igények 50 százalékát meghaladó kielégítéséről döntöttek, mondta el a fideszes Áldozó Tamás Pápa polgármestere. A polgármester szerint olyan megoldás született, ami lehetővé teszi a húsipari tevékenység folytatását Pápa városában. A Pápai Hús 1913 Kft. július elején kért csődvédelmet, miután hónapok óta nem tudta kifizetni beszállítóit.
A polgármester kiemelkedő eredménynek nevezte az egyezséget, emlékeztetve, hogy általában a csődeljárás alatt álló cégek ennél kedvezőtlenebb megállapodást tudnak ajánlani hitelezőik számára. Hozzátette: az önkormányzati tulajdonban lévő, jelenleg csődeljárás alatt álló gazdasági társaság csődegyezségi tárgyalásán a hitelezők több mint 80 százaléka megjelent, ami azt jelzi, hogy számukra is fontos a húsipari vállalat megmaradása.
Áldozó beszélt arról, hogy a mostani előrelépés egy decemberi kormányhatározatnak köszönhető, hiszen a cég tavaly ősszel még azt tudta ajánlani a hitelezőknek, hogy a tartozás 5 százalékát fizeti ki kezdetben, majd további 41 százalékot az ingatlanok értékesítése után. A felek a fizetési határidő meghosszabbításáról döntöttek, ez azonban technikai jellegű határidő–hosszabbítás, hiszen a Pápa–Ser csődegyezsége nagymértékben függ a Pápai Húsnál született döntéstől – magyarázta a polgármester.
A húsipari társaság menedzsmentje arra törekszik, hogy a csődegyezségről szóló dokumentumokat mielőbb átadja az illetékes Cégbíróságra, és a hitelezők a lehető leghamarabb pénzükhöz jussanak – szögezte le Áldozó Tamás.