Harangozó elmondta: emellett társadalmi szempontból méltányos szolgálatinyugdíj-rendszert vezetnének be. Véleménye szerint radikális szemléletváltásra van szükség a rendvédelmi politikában: demonstratív rendőri akciók helyett ezért a végrehajtó-állományt erősítenék, megháromszoroznák a lakossággal közvetlen kapcsolatban álló körzeti megbízottak számát és növelnék a polgárőrségek támogatását. Megszüntetnék az állomány tagjainak „totális ellenőrzését” és az olyan „elitgárdákat”, mint a Terrorelhárítási Központ (TEK) és az Országgyűlési Őrség.
Harangozó Tamás felszólította a Belügyminisztériumot, hogy a vizsgálat lezárulta után a parlament illetékes bizottságának számoljon be a TEK hétfői esti akciójáról, amelynek során a Ferenciek terén vétlen lövés érte az egyik terrorelhárítót kollégájának fegyveréből.
Tóbiás József frakcióvezető-helyettes a szocialisták szembesítő kampányának részeként arról beszélt: a rendteremtésre vonatkozó fideszes ígéretek megvalósulása helyett az elmúlt három évben romlott az emberek biztonságérzete. A bűnügyi statisztikák javulása elsősorban annak köszönhető, hogy a szabálysértési értékhatár 20 ezerről 50 ezerre forintra nőtt - emelte ki. Az MSZP-s politikus azt is mondta, hogy a pénzbehajtás lett a rendőrség fő feladata: jelentősen nőttek a bírságbevételek, több mint ezeregyszázan dolgoznak az e-útdíjfizetés ellenőrzésében, az új sebességmérők üzemeltetéséhez pedig további háromszáz rendőrre van szükség.
Tóbiás József szerint bár a Fidesz azt ígérte, jó fizetséget ad a rendőröknek, a kormány ehelyett befagyasztotta az illetményalapot, csökkentette a cafeteriát, csak az „elitgárdák” munkatársai jártak jól. Hozzátette: a Fidesz új rendőrség létrehozását vetítette előre, de neki sem kezdett a rendőrség modernizálásának, a TEK és a parlamenti őrség létrehozásával pedig megbontotta a rendőrség szervezeti egységét.