A polgári engedetlenség tudatos szabály-, illetve törvénysértés, amiért illik vállalni a felelősséget.
Megszületett az ítélet a Kölcsey gimnázium kirúgott tanárai ügyében.
A közszolgálati érdekképviseletek 20 százalékos béremelést követelnek, ezért demonstrációs és sztrájkbizottságot alakítottak.
Fehér József, a sztrájkbizottság ügyvivője hétfői sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy öt országos konföderációhoz tartozó 28 ágazati közszolgálati szakszervezet megalakította a közszolgálati szakszervezetek demonstrációs és sztrájkbizottságát. A bizottság fő követelése, hogy 20 százalékos béremelést kapjanak a közszolgálat munkavállalói 2014. január elsejétől.
A közszolgálat 650 ezer munkavállalójából csaknem 450 ezren vannak azok, akik az utóbbi években nem részesültek semmilyen béremelésben az utóbbi években – közölte Fehér József.
A sztrájkbizottságot azután alapították meg, hogy a kormány visszautasította a további egyeztetést a béremelésekről a szeptember 20-i tárgyalásukat követően. Levélben már tájékoztatták Orbán Viktor miniszterelnököt a sztrájkbizottság létrejöttéről, és felkérik a kormányt, hogy jelölje ki a tárgyalókat. Fehér József kiemelte azt is, hogy elsősorban a tárgyalások folytatása a céljuk.
Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke, a sztrájkbizottság munkaszervezeteként létrehozott operatív bizottság tagja elmondta, hogy fontosnak tartják azt, hogy a tárgyalások minél előbb megkezdődjenek. Ha azonban a tárgyalások nem járnak eredménnyel, akkor „kikerülhetetlenek lesznek” a demonstrációk és sztrájkok – tette hozzá, hangsúlyozva: „a sztrájk nem cél, hanem egy eszköz”.
Fehér József elmondta, hogy az operatív bizottságnak tagja még Holecz Gábor, a Vám- és Pénzügyi Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének főtitkára, Zsiga Imre, a Honvédségi Dolgozók Szakszervezetének elnöke, valamint Kuti László, a Tudományos és Innovációs Dolgozók Szakszervezetének vezetője.