November 3-án, vasárnap a belvárosi Szabadság téri református templom főbejáratánál Horthy Miklós mellszobrát avatták fel. Püspök Úr ezt a tényt nyilvánvalóan ismeri, illetve azt is tudja, milyen felháborodást keltett a szoboravatás. E templomban teljesít szolgálatot ifj. Hegedűs Lóránt lelkész úr, akinek nevéhez és tevékenységéhez számos szélsőséges, antiszemita megnyilvánulás köthető. Belvárosi képviselőként, majd polgármesterként számos esetben találkoztam a lelkész úr hasonló törekvéseivel. Ezen a provokáción tehát meg sem lepődtem. Annál inkább döbbenetes az a tény, hogy a református hit templomában hirdethette nézeteit a Jobbik-frakció azon képviselője, aki fasiszta elődeihez méltóan újra listázni akarja zsidó származású honfitársainkat, igaz - egyelőre - csak a kormánytagokat és országgyűlési képviselőket.
Az sem lepett meg, ahogy a hivatalban lévő polgármester tiltakozik ez ellen a provokáció ellen, miközben az általa irányított, az ügyben illetékes hatóságok segítettek abban, hogy - nagy valószínűséggel törvénysértő módon - elhelyezzék a nácikkal együttműködő bűnös diktátor szobrát. Az meglepően bizarr, hogy ez a törvényszegés ifj. Hegedűs lelkész úr közreműködésével, a templomban történhetett meg. Ezért a belvárosi képviselőtestület MSZP-frakciója rendkívüli testületi ülés összehívását kezdeményezi a törvénysértés megszüntetése és a felelősség megállapítása érdekében.
Tisztelt Püspök Úr!