Egyelőre élvezi a szabadságot az eltiltott magyar fociedző
A fogadásicsalás-sorozat egyik elítéltje, Borgulya István még nem tudja, mihez kezd. Itthon nem edzősködhet, de azért hamarosan szeretne munkát találni.
Buzánszky Jenőről és Grosics Gyuláról neveztek el két új metrószerelvényt az 1953-as Anglia elleni 6:3-as diadal alkalmából. Az ünnepségen Grosics Gyula nem tudott részt venni, az MTI szerint az Aranycsapat kapusát vasárnap kórházba szállították. Tarlós István szerint a 6:3 azon ritka pillanatok egyike, amikor a nemzet szíve egyszerre dobbant.
Két új Metropolis metrószerelvényt neveztek el az Aranycsapat két élő játékosáról, Buzánszky Jenőről és Grosics Gyuláról a magyar labdarúgó-válogatott Anglia ellen 1953-ban aratott 6:3-as diadalának 60. évfordulója alkalmából. A névadásról a Fővárosi Önkormányzat döntött, az Alstom Hungária Zrt. kezdeményezésére. A Puskás Ferenc Stadion metróállomáson tartott hétfői „keresztelő” ünnepségen a szerelvényeken elhelyezett névtáblákat Tarlós István főpolgármester és Alf Henryk Wulf, az Alstom Közép-Európáért felelős alelnöke leplezte le Buzánszky Jenővel.
A főpolgármester elmondta, hogy Grosics Gyula nem tudott eljönni az eseményre, mert váratlan betegsége miatt már azon a vasárnapi vacsorán sem tudott részt venni, amelyet Áder János köztársasági elnök adott a 6:3 évfordulója alkalmából. Az MTI úgy tudja, hogy az Aranycsapat kapusát vasárnap kórházba kellett szállítani.
Megjelent a névadón Szepesi György, aki annak idején a Magyar Rádióban a 6:3-as mérkőzést közvetítette.
Tarlós István beszédében emlékeztetett arra, hogy ritka az olyan pillanat, amikor a nemzet szíve egyszerre dobban, de 1953. november 25. és az angolok elleni londoni győzelem ilyen volt. Hozzátette: a győzelem hatására az egész világ örökre megtanulta, hol található Budapest. „Nagy esemény a mai nap Budapest életében is, hiszen végre forgalomban tudhatjuk már az Alstom metrókocsikat a fővárosban, és tavaszra talán a négyes metró is elindul” – fogalmazott a főpolgármester.
„A szerelvények elnevezésével az Alstom is kifejezheti tiszteletét az Aranycsapat játékosainak, akiket nem csak Európában, de az egész világon történelmi jelentőségű sportolókként tartanak számon” – mondta Alf Henryk Wulf, az Alstom Csoport Közép-Európáért felelős alelnöke. Hozzáfűzte: több mint 100 országban vannak jelen, de nemcsak Budapest, hanem az Alstom történetében is ez az első alkalom, amikor metrószerelvényeket híres sportolókról neveznek el. Az utasok november 25-től a kettes metrón, két Metropolis szerelvény első és utolsó ablakai felett találkozhatnak azzal az emblémával, amely azt hirdeti, hogy a szerelvény Buzánszky Jenő és Grosics Gyula nevét viseli.
Buzánszky Jenő arról beszélt, hogy békeidőben a sport és a kultúra az a terület, amellyel egy kis ország kivívhatja a világ elismerését. A legendás játékos örömét fejezte ki, hogy a 60. évforduló alkalmából a 6:3 újra az emberek figyelmének középpontjába kerül. „Remélem, hogy ez az emlékezetes győzelem más nemzedékékeknek is jó példa lehet arra, hogy az élet más területén is érdemes a maximumot megtenni a siker érdekében, s akkor ők is hasonló megbecsülésben részesülhetnek, mint az Aranycsapat játékosai” – tette hozzá Buzánszky Jenő.