Utcai szolgálatok próbálják tájékoztatni a hajléktalanokat arról, hogy a csütörtökön elfogadott fővárosi rendelet szerint hol nem tartózkodhatnak majd életvitelszerűen közterületen Budapesten – erről a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) szakmai igazgatója, Győri Péter beszélt pénteken az MTI-nek.
Győri Péter, aki a Menhely Alapítvány kuratóriumának elnöke is, elmondta, hogy a tiltott világörökségi területeken már hetekkel ezelőtt megkezdődött az érintettek tájékoztatása. A csütörtöki rendelet által kijelölt területekkel kapcsolatban egyes utcai szolgálatok próbálnak meg tájékoztatni hajléktalan embereket, de – mint mondta – még nincs olyan térkép, amely alapján dolgozni lehetne.
Győri Péter beszélt arról, hogy fővárosi szinten szoros egyeztetés folyik a hajléktalanellátók és a rendészeti igazgatóság között a rendelet jövőbeni alkalmazásáról, a kerületi közterület-felügyeletekkel viszont eddig sem volt egyeztetés. Szerinte kerületi szinten esetleg „akár radikális akciókra” is lehet majd számítani, ha elkezdik alkalmazni a rendeletet. Elmondta azt is, hogy a tiltott területnek számító 29 kiemelt aluljáróban éjszakánként 30-50 hajléktalan ember tartózkodik, „látható közterületen” pedig 300-400 ember lehet.