Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
A szocialista Botka László szerint négy év alatt a Fidesz-kormány megfelezte az önkormányzatok költségvetési támogatását. A fideszes Zsigó Róbert ellenben úgy látja, tiszta lappal kezdhetnek a települések, mert megszabadulnak a maradék adósságtól, amit még a baloldali kormányok kényszerítettek rájuk.
Jövőre tiszta lappal kezdhetnek a települések, mert megszabadulnak a maradék adósságtól, amelybe a Fidesz álláspontja szerint a Gyurcsány-Bajnai-kormány kényszerítette őket, közölte Zsigó Róbert, a Fidesz szóvivője csütörtökön az MTI-vel. Előzőleg Botka László, az MSZP választmányának elnöke úgy vélte: jövőre nagy bajban lesznek a települések, mert a megmaradt önkormányzati feladatok ellátására kevesebb forrás áll majd rendelkezésre. A szocialista politikus szerint négy év alatt a Fidesz-kormány megfelezte az önkormányzatok költségvetési támogatását.
Zsigó Róbert erre reagálva úgy fogalmazott: ha a szocialistákon múlik, már több száz település lenne csődben, mert a Gyurcsány-Bajnai-kormány eladósította és tönkretette őket. Ezzel szemben most tiszta lappal indulhatnak a települések, mert a kormány az eddigi adósságátvállaláson felül átvállalja a települések hátramaradt adósságát is, tette hozzá, jelezve, hogy február végéig minden település megszabadul a maradék adósságától. A kormánypárti szóvivő kifejtette: 2005 és 2010 között négyszeresére, 1200 milliárd forintra nőtt a települések adósságállománya.
Álláspontja szerint ennek oka, hogy a baloldal vidékellenes politikát folytatott, iskolák százait zárta be, veszélybe sodorta egyebek mellett a települések mindennapi működését, a közszolgáltatásokat; az eladósodott településektől pedig elvették a fejlődés esélyét. Zsigó Róbert hangsúlyozta: ma a települések pénzügyileg megerősödhetnek és nem kell többé az állam helyett feladatokat elvégezniük.
Az adósság törlesztése helyett végre a fejlődésre, a munkahelyteremtésre, a gazdaságfejlesztésre, a foglalkoztatási programokra tudnak koncentrálni. Megjegyezte: több pénz jut a többi között a gyermekek jövőjét segítő programok indítására, a szociális és egészségügyi szolgáltatásokra, valamint a helyi közbiztonságot javító intézkedésekre és az útjavításokra.