Váczy-Hübschl István, az önkormányzat sajtófőnöke szerint a szerződést azért mondták fel, mert a felszámolás alatt álló TIVI Kft. nem állította helyre a közvilágítást és nem tett eleget tételes elszámolási kötelezettségének.
Tétényi Éva az MTI-nek elmondta, a közvilágítás ellátása kötelező önkormányzati feladat, ezért hétfőn az önkormányzat negyed évre szóló szerződést köt egy a feladatra alkalmas szervezettel, azonban már szombattól megkezdik a munkálatokat és a szolgáltatás három héten belül teljes körűen helyreállhat. A polgármester hozzátette, az E.ON 104 trafóállomásán leolvassák a világításhoz tartozó mérőórákat és ezt követően a felhasznált fogyasztás szerint közvetlenül a szolgáltatóval számolnak el, majd új közbeszerzési eljárást írnak ki a közvilágítás ellátására.