Kifejtette: örül annak, hogy a horvát miniszter és a miniszterelnök nyilatkozatai arról szólnak, hogy a MOL‒INA üzleti ügy, „mert éppen mintha úgy tűnt volna, hogy horvát részről kezdtek volna politikát belekeverni ebbe az egészbe”. Van egy vita az INA tulajdonjogával kapcsolatban; a MOL legnagyobb arányú tulajdonosa a magyar állam, ezért hozta a kormány azt a döntést, hogy felkéri a MOL menedzsmentjét, vizsgálja meg a lehetőségét, hogy az INA-t eladja.
Navracsics Tibor azt mondta: megértik, ha a horvátok „nemzeti kézben akarják látni a stratégiai energetikai cégüket, ehhez hasonló törekvések Magyarországon is vannak, csak akkor ezt üzleti alapon kezeljük, és ne csináljunk politikai ügyet belőle”.