Súlyosbította szeptember 30-án, hétfőn a 2009-ben Jobbik-szimpatizánsokra támadó sajóbábonyi romák ítéletét a Debreceni Ítélőtábla. A vád közösség elleni erőszak, illetve rongálás, a másodrendű vádlottat pedig lőfegyverrel való visszaélés miatt is elítélték. Az ítélet a másodrendű vádlott esetében nem jogerős, a többiekében viszont igen. Az ötödrendű vádlottat közlekedés biztonságának veszélyeztetése miatt is bűnösnek találták.
Az idén májusban a Miskolci Törvényszék által a vádlottakra első fokon kiszabott 2 év 6 hónap és 4 év közötti szabadságvesztést tartalmazó büntetéseket a Debreceni Ítélőtábla 3 év 6 hónap és 5 év 4 hónap közöttire súlyosbította. A kilencedrendű vádlott büntetése első fokon jogerőre emelkedett, neki 2 év 6 hónapot kell fiatalkorúak börtönében töltenie.