A törvénymódosítás, amely október elsején lép életbe, reagálás azokra az állapotokra, amelyek közepette az önkormányzati média többsége csak a helyi vezetés véleményét, álláspontját ismertette, népszerűsítette, s az ellenzéki bíráló vagy alternatív hang csak ritkán szólalhatott meg.
A helyi médiában is biztosítani kell a pluralitást, a vélemények sokszínűségét – jelentette ki Jiří Balvín kulturális miniszter, a módosítás egyik kezdeményezője. „Az ellenzéknek joga van megfelelő teret kapni az önkormányzati médiában, azok nem lehetnek a helyi vezetés szócsövei” – szögezte le.