Felvilágosította a Fidesz Magyar Pétert: elbújhat a tiszás szégyenében
„Aki azt gondolja, hogy minden nőt megkaphat, az egy nőt sem kap meg igazán” – jegyezte meg a Fidesz-frakció.
A Political Capital kutatásában a megkérdezettek 42 százaléka valamilyen szinten egyetért azzal, hogy egy háttérhatalom irányítja Magyarországot. Leginkább a Jobbik, legkevésbé az Együtt-PM szavazói összeesküvés-hívők. A megkérdezettek leginkább a nemzetközi pénzügyi köröket jelölik meg háttérhatalomként.
A Political Capital kutatása szerint a magyar társadalomban 42 százaléknyian hisznek abban, hogy a kormány helyett valamiféle háttérhatalom irányítja az országot. Ezzel szemben 36 százaléknyian nem hisznek az összeesküvés-elméletben, míg 23 százalék nem tud választ adni a kérdésre. A Political Capital szerint a kevésbé előnyös társadalmi helyzetű csoportokban hisznek többen a háttérhatalom létezésében.
A Jobbik szavazói körében 68 százalék ért egyet azzal, hogy valójában nem a kormány irányítja Magyarországot. Őket követik az LMP (52%), az MSZP (49%) és a Fidesz (43%), majd az E14 (32%) szavazói.
A megkérdezettek a nemzetközi pénzügyi köröket (37 százalék), illetve más, felettünk uralkodni akaró országokat (23 százalék) említették a leggyakrabban. Nyolc százaléknyian vallási csoportot, öt százaléknyian titkos csoportokat, mint például a szabadkőműveseket jelöltek meg háttérhatalomként. Az országos reprezentatív adatfelvétel 2013. június 12-21. között zajlott, a kutatás során 1011 főt kérdeztek meg, akik a felnőtt lakosságot reprezentálják nem, kor, iskolai végzettség és településtípus szerint.
A Political Capital beszámol más országok hasonló kutatásairól is: Franciaországban és Szlovákiában a válaszolók többsége hisz abban, hogy háttérhatalmak irányítják az országukat.