Csűrték-csavarták a felmérést, hogy leégessék Magyarországot, de csak Romániát sikerült
A szomszédos ország még így sem jutott be a „bezzegek” közé.
„Melyik a három legkárosabb médiatartalom?” címmel indított online közvélemény-kutatást augusztusban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). Ebben azt szeretnék felmérni, hogy miként vélekednek a szülők a 16 éven aluli gyermekeik tévénézési szokásairól.
Az online kérdőív segítségével azt kívánják felmérni, hogy hány éves korban kezdenek el a gyermekek tévézni és mennyi időt töltenek el a készülékek előtt. Arra is választ keresnek, hogy a szülők mi alapján döntik el, milyen műsorokat nézhet a gyermekük, és megítélésük szerint túl sokat tévéznek-e, illetve árt-e a felügyelet nélküli tévézés.
A kérdőív kitér arra is, hogy a tévézés hatásairól miként vélekednek a szülők, illetve arra, hogy mely médiatartalmakat tartják a leginkább károsnak a gyermekekre nézve. A kutatás állásfoglalásra kéri a résztvevőket abban is, hogy támogatnának-e egy olyan új, médiaszabályozási elemet, amely a háromévesnél fiatalabb gyerekek érdekeit védné, illetve elfogadnák-e a káros médiatartalmak típusának megjelölését.
A kutatás célja, hogy vizsgálja a médiafogyasztási attitűdöket, és fokozza a tudatosságot az olyan, gyermekeket érintő problémás médiatartalmakkal kapcsolatban, mint az erőszak, a trágárság vagy a félelemkeltés.
A kérdőívet a Médiatanács blogján lehet kitölteni, körül-belül 5 percet vesz igénybe. Azok segítségét várja a médiahatóság, akik 16 évnél fiatalabb gyermeket nevelnek, vagy velük egy háztartásban élnek.