Ágh Péter erről szerdai sajtótájékoztatóján beszélt Velencén, a Liget-Velence kemping előtt. Az esemény egyik szervezője ugyanott sajnálatát fejezte ki, hogy belpolitikai csatározások miatt támadják a nyári egyetemet. Ágh Péter szerint a liberális esemény kapcsán világossá vált, hogy kik támogatták a jelentés létrejöttét és az elfogadása kiknek az érdekeit szolgálta. Hozzátette: a Gyurcsány-Bajnai szövetség veszélyes sorsot hozhat Magyarországnak, hiszen „a gyűlöletkeltésben és a pofátlanságban nem ismernek határokat”.
Közvélemény-kutatási adatokra hivatkozva közölte: a magyar emberek elítélik a Tavares-jelentést. Ezért arra kérte a magyar és a portugál politikust, hogy Ausztriában ünnepeljenek, ahol „Bajnai Gordon komoly céghálózatot épített ki az elmúlt években”. Ágh Péter azt kérte a szervezőktől, hozzák nyilvánosságra, Rui Tavares mennyi pénzzel támogatta a velencei rendezvény megszervezését.
A sajtótájékoztatót követően a helyszínen megjelent Fidelitas-tagok Bajnai-Tavares Nyári Egyetem feliratú karszalagot adtak át a táborba érkezőknek. Válaszul a szervezők belépésre jogosító karszalagokat vittek a demonstrálóknak, köztük annak a néhány idősebb embernek is, akik Bajnai Gordon ellen transzparenssel és libatollakkal tiltakoztak. A szervezők közül Fehér Dániel elmondta: Bajnai Gordon nem támogatójuk, és nincs sem az előadók, sem a szervezők között. Sajnálatát fejezte ki, hogy belpolitikai csatározások miatt támadják a nyári egyetemet. Megjegyezte: a zöld rendezvényen korábban részt vettek jobboldali politikusok is, például L. Simon László, Illés Zoltán és Ángyán József.
Ágh Péter felvetésére reagálva közölte: Rui Tavares 450 euróval (132 ezer forint) támogatta az esemény megrendezését – csakúgy, mint más zöldpárti EP-képviselők. A Bajnai Gordon közösségi oldalán lévő, a velencei eseményt népszerűsítő hirdetésről elmondta, az oldal szerkesztői bizonyára érdekesnek találták a rendezvényt, és így akarták felhívni a figyelmet a nyári egyetemre.
A július 3-án Strasbourgban az Európai Parlament plenáris ülésén elfogadott Tavares-jelentés fő megállapítása az, hogy a magyarországi jogi változások rendszerszintűek voltak, és eltávolodtak az unió szerződésének kettes cikkében foglalt alapértékektől, és ha ez a trend nem változik „időben és megfelelő módon”, akkor az annak kockázatához vezethet, hogy Magyarországon sérülhetnek az alapértékek.