Pár(t) kérdés a családpolitikáról II. – Jobbik Magyarországért Mozgalom

2013. május 31. 11:03

Sajnálatos, hogy az elmúlt évtizedek szocioliberális politikája a család és házasság gyengüléséhez vezetett.

2013. május 31. 11:03
Onleány

„A családok ügyét önálló politikaként vagy a szociálpolitika részeként értelmezik?

A Jobbik Magyarországért Mozgalom a család és népesedéspolitika ügyét önálló részként értelmezi. Magyarország népesedési helyzete válságos, aminek fő oka a drasztikus népességcsökkenés, valamint a társadalom öregedése. A születéskor várható élettartam tekintetében Európa sereghajtói vagyunk. Az ok a társadalom általános rossz egészségi állapotában, az egészségügyi ellátások lezüllesztésében, és az egészségtelen életvitel elterjedésében keresendő. Hazánk népesedési válságát a politikai elit nemzetromboló tevékenysége is mélyítette. A Jobbik célja, hogy következetes társadalom- és családpolitikával a csökkenés ütemét lassítsa, leállítsa, majd elindítsa a népesség növekedését. Ehhez elsősorban a családok nagyobb anyagi támogatására, a családok védelmére van szükség, másodsorban a több gyermekes családmodell médiában való szerepeltetésére van szükség szemben a deviáns magatartás és alternatív együttélési formákat hirdető családellenes szélső liberális támadásokkal.

Nagy nemzetközi szervezetek vitáznak éjszakákon át a család fogalmának definiálása körül. Önök mit tekintenek családnak?

Sajnálatos, hogy az elmúlt évtizedek szocioliberális politikája a család és házasság gyengüléséhez vezetett és teret egyes deviáns párkapcsolati formák előtt. A házaspáros háztartások száma sajnálatos módon tragikusan csökken 1980-hoz képeset a 2011-es népszámlálási adatok alapján 445207-tel kevesebb házasságon alapuló háztartás. A Jobbik a családok pártja. Egész politikánk fókuszában a családok támogatása áll, egyik fő célkitűzésünk a család intézményének megerősítése. A Jobbik jövőképében a nemzet tartópillérei a tisztességes, dolgos és többgyermekes magyar családok, ezért támogatásuk – ami nem más, mint a nemzet jövőjébe történt befektetésük elismerése – kiemelt stratégiai cél. Családon egy nő és egy férfi között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösségét tekintjük melybe természetesen a gyermek illetve gyermekei is bele tartoznak.

Kormányerőként prioritást élveznének-e a népességfogyás megállítását célzó intézkedések, s milyen rövid és hosszú távú elképzeléseik vannak a negatív demográfiai tendenciák orvoslására?

A munkahely teremtés a gazdaság fellendítése mellett a népesedéspolitika kiemelt figyelmet érdemel. Felelőtlen gyermekvállalás helyett, tudatos családalapítási programra van szükség a generációk közötti felelősség vállalás erősítésére valamint a kényszer migráció megállítására a fiatalok itthon tartására. Fontosnak tartjuk: a családi juttatások emelését és ésszerűsítését, a családi adókedvezmény újragondolását, aránytalanságainak felszámolását, gyermekneveléshez szükséges cikkek áfájának radikális csökkentését. A főállású anyaság intézményének megteremtését, az »A« típusú foglalkoztatási formák bevezetését, rugalmas munkahelyek kialakítása a részmunkaidős, és az otthon végzett munka dotálását. A bölcsődei intézmények alapellátássá nyilvánítását, elérhetőségét. A családtervezés megjelenését az oktatásban. A családbarát felsőoktatás kialakítását. Új otthonteremtési koncepció megjelenését, mely a gyermekvállalást erősíti, a kényszer migrációt gyengíti. A nyugdíjrendszer átalakítását, mely a gyermekvállalás ösztönzését is szemelőt tartja és közvetlenül megteremtené a generációk egymás iránt viselt felelősségét.”

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zokni
2013. június 01. 23:02
"Sajnálatos, hogy az elmúlt évtizedek szocioliberális politikája a család és házasság gyengüléséhez vezetett és teret egyes deviáns párkapcsolati formák előtt." - mondja valaki. Ez sajna egy kész ténynek hitt súlyos tévedés. (A szokásos ok-okozati félreértés...) A társadalmi változások nem egyesek politikájának köszönhetők. Maximum annyit lehet mondani, hogy az emberi, politikusi akarattól független jelenségeket, valahogy használjuk ki, alkalmazkodjunk hozzájuk, és erősítsük a pozitív hatásaikat, a negatívokat meg gyengítsük.
naugye!
2013. május 31. 16:58
Agyurcsányahibás.
Senye Péter
2013. május 31. 16:14
Mintha a történelmi sokkot átélt és azt még ki nem heverő országok születésszáma lenne aggasztó Európában. (http://www.oeaw.ac.at/vid/datasheet/download/European_Demographic_Data_Sheet_2012.pdf) 49 európai állam közül 33-ban kevesebb gyerek születik, mint ahányan meghalnak. A nyugodt, kiegyensúlyozott vagy vallásos (Lengyelország, Írország) országokban születik több gyerek. Ilyen-olyan intézkedésekkel sok eredményt nem lehet elérni, ha jövőben vetett bizalmunk hiányzik.
brabant89
2013. május 31. 14:27
"Családon egy nő és egy férfi között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösségét tekintjük melybe természetesen a gyermek illetve gyermekei is bele tartoznak." Csak én találom ebben a mondatban a "házasság" szót? Ez a definíció ugyanis az élettársi együttélést (ami önkéntes elhatározás alapján jön létre) is családnak tekinti. Miért emlegeti akkor 4 mondattal korábban a "házaspáros háztartások"-at? Egy fenékkel két lovat megülni? Ha akarom, akkor a család az, ahol a férfi és a nő házasságot kötött, ha akarom a család az, ahol a férfi és a nő önkéntes elhatározás alapján együtt él.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!