Az Origo értesülései szerint nem sokkal MNB-elnökké jelölése előtt, még miniszterként úgy írta át a jegybank működési rendjét meghatározó jogszabályt Matolcsy György, hogy minden fontos munkáltatói jogkört egy személyben a jegybankelnök kezében öszpontosított. Eddig az alelnökök és az igazgatók gyakorolták az alájuk tartozó szervezeti egységek vezetői felett a munkáltatói jogokat, a szervezeti egységek vezetői pedig a beosztottaik felett. Mostantól viszont az MNB-elnök egyedül dönthet majd bárki sorsáról: arról, hogy kit vesznek fel, vagy távolítanak el, de még a fizetésekről, juttatásokról is.
A leendő jegybankelnök létrehozná a főigazgatói posztot is, akit az MNB-elnök megbízhatna azzal, hogy személyi kérdésekben helyette döntsön. Az Origo úgy tudja, hogy Wiedermann Helga, a Nemzetgazdasági Minisztérium kabinetfőnöke kerülhet a posztra, amit a minisztérium cáfolt, ugyanakkor a portál szerint Wiedermann felkerült a jegybank levelezőlistájára.
Az Origo arról is ír, hogy várhatóak elbocsátások a Magyar Nemzeti Banknál. A portál korábban már beszámolt arról, hogy Rogán Antalt megbízták, térképezze fel a jegybanki dolgozókat. Ennek alapján igyekeztek besorolni az illetőket, hogy Simorral, vagy inkább a jobboldallal szimpatizálnak, vagy pedig semlegesek és csak a szakmai meggyőződés vezérli őket. Az Origo szerint vannak, akik már felmondtak, és olyan is, akiknek megüzenték, hogy keressenek új állást, mert a jegybanknál nem maradhatnak.
A központosítás azonban a személyi kérdéseken túl is folytatódik: az Origo szerint ugyanis mindenkitől megvonnák az aláírási jogot, még egy számlát sem írhatna alá senki. Szintén akadályoznák üzemszerű működést például a devizatartalék-kezelés terén is. De megkötnék a két régi alelnök kezét is azzal, hogy a jövőben sem Karvalits Ferenc, sem Király Júlia nem képviselheti az Magyar Nemzeti Bankot, csak a főigazgatóval közösen gyakorolhatnák a jogot.