Az Origo értesülései szerint nem sokkal MNB-elnökké jelölése előtt, még miniszterként úgy írta át a jegybank működési rendjét meghatározó jogszabályt Matolcsy György, hogy minden fontos munkáltatói jogkört egy személyben a jegybankelnök kezében öszpontosított. Eddig az alelnökök és az igazgatók gyakorolták az alájuk tartozó szervezeti egységek vezetői felett a munkáltatói jogokat, a szervezeti egységek vezetői pedig a beosztottaik felett. Mostantól viszont az MNB-elnök egyedül dönthet majd bárki sorsáról: arról, hogy kit vesznek fel, vagy távolítanak el, de még a fizetésekről, juttatásokról is.
A leendő jegybankelnök létrehozná a főigazgatói posztot is, akit az MNB-elnök megbízhatna azzal, hogy személyi kérdésekben helyette döntsön. Az Origo úgy tudja, hogy Wiedermann Helga, a Nemzetgazdasági Minisztérium kabinetfőnöke kerülhet a posztra, amit a minisztérium cáfolt, ugyanakkor a portál szerint Wiedermann felkerült a jegybank levelezőlistájára.