Szerintem a klubokon belül konszenzus van abban, hogy nem engedhetjük meg, hogy rasszista, antiszemita huhogók irányítsanak bármiben is. Azt látni kell, azért vagyunk egy kicsit előrébb, mert mi 2007-ben kezdtük a tudatos fellépést a szélsőséges jelenségekkel szemben. Én már akkor úgy láttam, hogy ez egy komoly probléma, mások még nem. Szerintem mára mindenki felismerte, hogy ez tényleg komoly probléma, így komolyabbak a reakciók is a klubok részéről.
Mennyire ismerik a klubok ezeket a szélsőséges csoportokat? Tudnák azonosítani őket, ha akarnák?
A vezetőség, a biztonsági szolgálat minden klubban jól ismeri őket, és ki is tudják szűrni ezeket az embereket, ha akarják. Azt is tudják, miért épültek be a szurkolótáborokba, és hogyan kell megszabadulni tőlük. Csak akarat kérdése, hogy ez megtörténjen.”