Az Origo iparági forrásokból úgy értesült, hogy a kormány érdeklődik a Vodafone hazai cége iránt. A portál megjegyzi: a hetekben Magyarországon járt Vittorio Colao, a Vodafone Csoport vezérigazgatója, és tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnökkel is. Erről a megbeszélésről azonban semmi konkrétum nem szivárgott ki. Mint az Origo írja, egyelőre nincs szó megkötött üzletről, a Vodafone-nál azonban lenne racionális alapja az eladásnak.
A Vodafone légből kapott híresztelésnek minősítette az értesülését, amit nem is kommentált. A Miniszterelnökség pedig azt közölte: Orbán egyik tárgyalásán sem merült fel soha a mobilcég megvétele.