Az elmúlt héten is jelentősen emelkedett az influenzaszerű megbetegedéssel orvoshoz fordulók száma, de nem érte el az országos járványküszöböt. Az influenzavírust a szezonban országszerte öt ember szervezetében mutatták ki. Az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb jelentésében azt írta: a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentéseinek alapján végzett becslés szerint január 7. és 13. között az országban több mint kétszer annyian, 9300-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, mint egy héttel korábban. Ez nem éri el az országos – heti 15 ezer beteg – járványküszöböt.
Mint kifejtették: a második héten a fővárosban és 16 megyében emelkedett, három megyében csökkent az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók gyakorisága. A legtöbb beteget a fővárosban, Pest és Tolna megyékben regisztrálták. A legkevesebb megbetegedést Borsod-Abaúj-Zemplén és Veszprém megyékből jelezték, Nógrád megyében pedig nem diagnosztizáltak influenzaszerű megbetegedést. A betegek mintegy háromnegyede 15 és 59 év közötti. A gyermekek aránya 14, a 60 éven felülieké pedig csaknem 12 százalék volt. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében viszont a betegek több mint fele 15 évesnél fiatalabb gyermek volt.