„Mi ebből nem kérünk: a Ron Werber-i gyűlöletkampány sem az ország, sem az emberek érdekét nem szolgálja” – jelentette ki. A véleményünk az, hogy az MSZP-nek gyűlöletkampány helyett bocsánatkérő kampányt kellene folytatnia, amiért két szocialista vezetésű parlamenti ciklus alatt tönkretették az országot, sok esetben megnyomorítottak embereket – tette hozzá.
Lasztovicza Jenő fideszes országgyűlési képviselő, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy ha a magyar gazdaság valóban olyan rossz állapotban lenne, ahogy azt a szocialisták állítják, nem kerülhetett volna sor például az önkormányzatok adósságrendezésére. Áldozó Tamás (Fidesz-KDNP), Pápa polgármestere szerint az önkormányzatok jó lehetőségeket kaptak a kormánytól a jövő építéséhez, ezekkel azonban csak akkor tudnak élni, ha nyugalom van és együttműködés.