Taroltak a magyar egyetemek a neves nemzetközi ranglistán, és ez nem véletlen
A pár éve bekövetkezett versenyképességi fordulatról kérdeztük a felsőoktatásért is felelős szakállamtitkárt.
Felsőoktatási kerekasztal létrehozásáról döntött pénteki egyeztetésén a HÖOK és az emberierőforrás-miniszter, melynek tagjai közé a rektori konferecia és a hallgatók képviselői mellett a gazdasági élet szereplőit is várják. Megnyitották a tárgyalásokat arról a 16 szakról is, amelyeken a mostani tervek szerint csak önköltséggel lehetne tanulni.
Felsőoktatási kerekasztal alakul – erről született döntés Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) pénteki budapesti egyeztetésén. Balog Zoltán a több mint másfél órás egyeztetés utáni sajtótájékoztatón azt mondta: a kerekasztal tagjai közé várják a rektori konferencia és a hallgatók képviselőit, valamint a gazdasági élet szereplőit. Hozzátette: megnyitották a tárgyalásokat arról a 16 szakról is, amelyen a jelenlegi tervek szerint nem lenne államilag finanszírozott hely. Mint kiemelte, olyan konstruktív javaslatot kaptak a hallgatóktól, amelyet érdemes megfontolni. A tervek szerint január 31-ig részmegállapodást kötnek a felek.
Nagy Dávid, a HÖOK elnöke kiemelte: jelentős előrelépést sikerült elérniük az egyeztetésen. Mint mondta, azzal a javaslattal éltek, hogy a 16 szakon az általánosnál akár magasabb, szakonként rögzített ponthatár legyen, és így kerülhessenek be állami helyekre a hallgatók. Emellett megállapítanának egy minimális bekerülési arányt is.
A Hír24 arról ír: nagy előrelépésnek tűnik, hogy megnyitották a tárgyalásokat arról a 16 szakról (köztük a jogász, közgazdász, andragógia, kommunikáció szakokról) is, amelyen a jelenlegi tervek szerint nem lenne államilag finanszírozott hely.