Tusk: „Szánalmas, hogy Európában egyesek félnek Oroszország potenciáljától!"
A lengyel miniszterelnök azt is kijelentette: az illegális migrációt nem szükséges nacionalista vagy idegengyűlölő eszmékkel kezelni.
Az Együtt 2014 közleménye szerint a köztársasági elnök vétója az utolsó esély arra, hogya 2014-es választások folyamata minden szempontból demokratikus maradhasson.
Az Együtt 2014 szerint az államfő alkotmányossági vétója egy utolsó esélyt kínál arra, hogy a választópolgárok egy minden szempontból demokratikus folyamat során választhassanak 2014-ben. A választói mozgalom az MTI-nek csütörtökön küldött közleményében arra reagált, hogy Áder János köztársasági elnök előzetes normakontrollt kért a választási eljárási törvényről. Az államfő alkotmányosan aggályos részeket talált a Magyarországon élő választópolgárokra vonatkozó regisztrációs előírásokban, kifogásokat fogalmazott meg a kampányszabályokkal, a közvélemény-kutatásokkal kapcsolatos rendelkezésekkel és a törvény hatályba lépésével kapcsolatban.
Az Együtt 2014 közleményében azt írta: a kezdettől tiltakozott az ellen, hogy a választójog gyakorlását előzetes regisztrációhoz kössék. A szervezet szerint a választói feliratkozás bevezetése olyan akadály, amelynek a szükségessége mellett nem szólnak érvek, és amely fájdalmasan sokakat tarthat vissza attól, hogy éljenek választójogukkal.
A kétharmados parlamenti többség minden józan, demokratikus érv ellenére megszavazta a jogszabályt, a köztársasági elnök alkotmányossági vétója azonban egy újabb, utolsó esélyt kínál, hogy Magyarországon 2014-ben is egy minden szempontból demokratikus folyamat során választhassák ki a polgárok azokat a politikai erőket, amelyekre a hazájuk sorsát bíznák – írták. Véleményük szerint a vétó esély arra, hogy az Ab a „magyar jogállamon esett számtalan folt közül letöröljön egy különösen nagyot”.