A röpködő békegalamb hete
Nem tudjuk, hogy egyáltalán létezik-e tényleges, konkrét magyar javaslat a tűzszünetre.
A német lap szerint Magyarországon előretörőben van az antiszemitizmus. A cikk úgy véli, a Fidesz is része ennek a folyamatnak, mivel verseng a Jobbikkal.
A Süddeutsche Zeitung kommentárjában Cathrin Kahlweit felidézte, hogy Elie Wiesel a napokban visszaadta a Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét, mivel így kívánt tiltakozni, hogy „megszépítik Magyarország történelmének tragikus és bűnös epizódjait”. A cikk kiemelte, hogy nemrég Vadai Ágnes is felszólalt a parlamentben a jelenség ellen. A cikk szerint ők egy politikai ellenmozgalom részei, akiket sokkol a Magyarországon feléledő „népi nacionalizmus”. Kahlweit arra is kitért, hogy Mesterházy Attila nyílt levélben szólította fel Orbán Viktort, hogy állítsa meg a gyűlöletet és az antiszemitizmus terjedését az országban. A cikkíró Horthyval kapcsolatban kiemelte, hogy a zsidótörvények kezdeményezője volt és felelős a zsidók deportálásáért. Beszámolt arról is, hogy tereket neveznek el róla, szobrokat és emléktáblákat emelnek neki, illetve utalt arra, hogy Európába és Amerikában szkeptikusan figyelik ezeket a fejleményeket.
Magyarországon viszont egyre nő azoknak a száma, akik a húszas évek legnagyobb magyar államférfiának tartják Horthyt – emelte ki a szerző, aki megemlítette azt is, hogy Horty szobrának csókakői avatásán a fideszes polgármester is részt vett. Majd említést tett Orbán Viktor az osztrák Die Pressének adott interjújáról, amelyben elmondta, hogy a helyi közösségeknek kell dönteniük a szobrok felállításáról. Kiemelte, hogy „naivan rákérdezett”, hogy van-e valaki, aki diktátornak tartja Horthyt. A cikk megemlítette, hogy a magyar „történelmi revizionizmus” részeként olyan „antiszemita és népi” költők műveit vették be a tananyagba, mint Wass Albert és Nyirő József. Arra is kitért, hogy a román kormány ellenkezésével szemben számos magas rangú fideszes vezető is részt vett Nyirő pünkösdi „újratemetésén”.
A német lap antiszemitának nevezte Prohászka Ottokárt és említést tett arról, hogy Budapesten szobrot terveznek neki. Megállapította, hogy a mai Magyarországon előretörőben van az antiszemitizmus: utalt a Wallenberg-szobor megrongálására és Schweitzer József rabbi inzultálására. Megemlítette, hogy Orbán Viktor mindannyiszor elítélte a zsidók elleni támadásokat és hozzátette, ugyanakkor Orbán és pártja is szítják ezeket a folyamatokat. Cathrin Kahlweit szerint ki akarják húzni a talajt a Jobbik lába alól. A cikkben megszólalt Ungváry Krisztián, aki elmondta, hogy az új történelemszemlélet a szélsőjobboldali aktivisták eredménye, akik újra népszerűvé tették a Nagy-Magyarország és a nyilaskeresztes mozgalom szimbólumait – olvasható a Médianéző összeállításában.