Jézus élete után a kiválasztottak maradtak meg nekünk
Isten igéjét nemcsak a Biblia hirdeti, de minden ihletett mű, így például akár egy festmény, egy regény. Vagy éppen egy sorozat, amely Jézus élete alapján még rekordot is állított.
Paul Lendvai legújabb, Magyarországgal foglalkozó könyvét mutatta be a Financial Times. A cikk írója megjegyezte, hogy Lendvai helyesen írja: Orbán Viktor a fő felelőse annak, hogy az ország veszélyes útra tévedt.
Paul Lendvai magyar származású osztrák újságíró legújabb, Magyarországgal foglalkozó könyvét mutatta be a Financial Times. A több évtizeden át tartó egypárti uralom után a demokrácia győzelme Kelet-Európában állandónak tűnt, azonban Magyarország most ennek a határát feszegeti – fogalmazott a szerző. Az az ország ugyanis, amely egy évtizeddel ezelőtt magát még a posztkommunista átmenet vezetőjének látta, az első olyan állam lett az újonnan felvett kelet-európai tagok között, amelynek demokratikus elkötelezettségét alaposabban megvizsgálják – fejti ki Lendvai. Kritikusai szerint a konzervatív miniszterelnök, Orbán Viktor autoriter államot épít a Duna partján. S teszi ezt a nehéz gazdasági helyzete ellenére: az ország súlyosan eladósodott, gazdaságpolitikáját pedig az EU és az IMF vette össztűz alá.
Ezt a helyzetet vizsgálja új, Hungary: Between Democracy and Authoritarianism című könyvében Paul Lendvai, aki Orbánt „mesteri taktikusnak”, „tehetséges populistának”, „radikális opportunistának”, a Fideszt pedig „Führer-pártnak” nevezi. A könyv felidézi Orbán Viktor pályafutását, hogyan került a liberális értékektől a politikai paletta jobb oldalára, felépítve egy konzervatív-klerikális-nacionalista hatalmat, amely idegengyűlölettel van átitatva – írja a Médianéző. Orbán a kétharmados parlamenti többség birtokában újraírta az alkotmányt, állami felügyelet alá vonta a médiát és az igazságszolgáltatást. A lap szerzője szerint Lendvai helyesen írja, hogy Orbán a fő felelőse annak, hogy az ország veszélyes útra tévedt.