Fegyelmi indulhat a letartóztatásban lévő Kiss László ellen
A III. kerület alpolgármestere a minap mondott le.
Paul Lendvai legújabb, Magyarországgal foglalkozó könyvét mutatta be a Financial Times. A cikk írója megjegyezte, hogy Lendvai helyesen írja: Orbán Viktor a fő felelőse annak, hogy az ország veszélyes útra tévedt.
Paul Lendvai magyar származású osztrák újságíró legújabb, Magyarországgal foglalkozó könyvét mutatta be a Financial Times. A több évtizeden át tartó egypárti uralom után a demokrácia győzelme Kelet-Európában állandónak tűnt, azonban Magyarország most ennek a határát feszegeti – fogalmazott a szerző. Az az ország ugyanis, amely egy évtizeddel ezelőtt magát még a posztkommunista átmenet vezetőjének látta, az első olyan állam lett az újonnan felvett kelet-európai tagok között, amelynek demokratikus elkötelezettségét alaposabban megvizsgálják – fejti ki Lendvai. Kritikusai szerint a konzervatív miniszterelnök, Orbán Viktor autoriter államot épít a Duna partján. S teszi ezt a nehéz gazdasági helyzete ellenére: az ország súlyosan eladósodott, gazdaságpolitikáját pedig az EU és az IMF vette össztűz alá.
Ezt a helyzetet vizsgálja új, Hungary: Between Democracy and Authoritarianism című könyvében Paul Lendvai, aki Orbánt „mesteri taktikusnak”, „tehetséges populistának”, „radikális opportunistának”, a Fideszt pedig „Führer-pártnak” nevezi. A könyv felidézi Orbán Viktor pályafutását, hogyan került a liberális értékektől a politikai paletta jobb oldalára, felépítve egy konzervatív-klerikális-nacionalista hatalmat, amely idegengyűlölettel van átitatva – írja a Médianéző. Orbán a kétharmados parlamenti többség birtokában újraírta az alkotmányt, állami felügyelet alá vonta a médiát és az igazságszolgáltatást. A lap szerzője szerint Lendvai helyesen írja, hogy Orbán a fő felelőse annak, hogy az ország veszélyes útra tévedt.