Erre sok budapesti várt: indul a BKK-rendészet – mutatjuk a részleteket!
Az is kiderült, hány emberrel tartanak majd rendet a budapesti közösségi közlekedésben.
A szervezet eredetileg azt tervezte, hogy egy havi bérlet árával megegyező tagdíjért cserébe havi két alkalommal vállalja a BKV-bírságok megtérítését. A piramisjátékról szóló vádak miatt viszont lemondtak a tagdíjról, és egy érdekvédelmi szervezetté alakultak.
A Bliccelőket Támogató Csoport eredetileg azt tervezte, hogy aki befizeti az egy havi BKV-bérlet árával megegyező tagdíjat, annak legfeljebb havi két alkalommal kifizetik a bliccelésért kapott bírságot. A csoport szervezője a Kossuth Rádióban elmondta, ez a lehetőség még nem él, egyelőre csak a BKV tarthatatlan helyzetére szeretnék felhívni a figyelmet. Hangsúlyozta: céljuk nem a bliccelés támogatása, hanem a figyelemfelkeltés.
A Budapesti Közlekedési Központ az akcióval kapcsolatban jelezte: vizsgálatot indítottak az ügyben, mert elképzelhetőnek tartják, hogy piramisjátékról van szó, ezért kérik az utasokat, hogy ne csatlakozzanak a felhíváshoz.
A szervezet közben honlapján jelezte: mivel nem szeretnék bizonygatni, hogy nem piramis játékról van szó, ezért érdekvédelmi szervezetté alakulnak. Továbbra is támogatják majd azokat, akik nem kívánnak jegyet vagy bérletet venni addig, amíg nem kapnak a pénzükért cserébe megfelelő szolgáltatást, de tagdíjat nem fognak szedni a csoporthoz csatlakozóktól. Hangsúlyozzák: amennyiben nem lesz változás a BKV járműparkjában, akkor készek különböző demonstrációkkal a nyomásgyakorlásra.