Életfa hirdeti majd a magyar-kazah rokonságot

2012. május 04. 16:32

Kilenc méter magas életfa indult útnak Magyarországból Kazahsztánba, hogy hirdesse: „a torgaji madjar törzs, a Kárpát-medencében élő magyarok és a kazakok rokonok”.

2012. május 04. 16:32

Útnak indult az a kilenc méter magas életfa, amelyet magyar és kazah kormánytagok, valamint a Magyar-Turán Alapítvány képviselőinek jelenlétében avatnak fel június 3-án Kazahsztánban – közölte a Magyar-Turán Alapítvány pénteken az MTI-vel. A tájékoztatás szerint az akció szorosan kapcsolódik a magyarokkal rokon keleti népek hagyományos törzsi gyűléséhez, a Kurultajhoz, melynek idei fővédnöke Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke.

Az alkotás Nemes Sándor munkája. A hejcei fafaragó olyan jelekkel próbálta ellátni az alkotását, amelyek a rokonaink, a torgaji madjarok számára is érthetőek, hiszen közös múltunknak sok az olyan eleme, amelyet hasonlóan őrzött meg a nemzeti emlékezet – olvasható a közleményben. Mint írták, a torgaji madjaroknak szánt, még csütörtökön este Kazahsztánba indított életfa elkészítését és felállítását Bíró András Zsolt, a Magyar-Turán Alapítvány kuratóriumi elnöke kezdeményezte. Az alkotás közadakozás eredményeként valósult meg.

„Az életfa is hirdeti majd, hogy a torgaji madjar törzs, a Kárpát-medencében élő magyarok és a kazakok rokonok. Az őseink nagyon közel álltak egymáshoz, és a magyarok ezer szállal kötődnek a nagy ázsiai szteppékhez” – idézte a közlemény a kuratórium elnökét, utalva arra, hogy Bíró András Zsolt genetikus, antropológus volt az, aki kutatótársaival bizonyította, hogy a Torgaj-vidéken élő madjar törzs genetikai rokonságban áll a Kárpát-medencében élő magyarokkal.

A tudományos munka nyomán szerveződött a magyarokkal rokon keleti népek törzsi gyűlése, a Kurultaj, amely néhány év alatt Európa legnagyobb hagyományőrző rendezvénye lett. A magyar, hun és türk tudatú népek törzsi gyűlését az idei évben is a bugaci pusztán rendezi meg a Magyar-Turán Alapítvány augusztus 10-12 között – emlékeztetnek.

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2012. május 05. 08:18
Minden magyar a MU szigetéről származik.
Kave
2012. május 04. 21:37
Óh, minő tudatlanság…. Nem mindenki a rokonunk. Pl: a finnek nem a rokonaink. Viszont a Kazahsztánban élő madjarok igen. Sőt nem a rokonaink, hanem ők magyarok. Tessék többet olvasni, és tájékozódni a világban: 2008-as genetikai vizsgálatok bebizonyították, hogy a keleten maradt magyar törzstöredékek ők. Jellemző a magyar médiára, hogy teljesen elhallgatja ezt a tényt. (Nem beszélve a véleményterrorista avítt finnugor mániás MTA-s körökről, akik szerint mi is a Kalevala szülöttei vagyunk – betegek.)
Rücsök
2012. május 04. 19:14
Istenem!!! Nekünk már mindenki rokonunk, testvérünk, ha elég pénzt ad?
durrbele
2012. május 04. 18:37
„Toleránsak lettünk, hagytuk, hogy játsszanak a magyar őstörténettel, elhisszük és hatnak a téves és hamis eszmék, amit idegenek magyaráztak nekünk” – fogalmazott a kutató, majd cáfolt néhány igencsak elterjedt sztereotípiát, mint például a 150 éves finnugor elmélet, amely nyelvészeti hipotézisen alapul, és amelyet cáfoltak a bizonytalan és ellentmondásos adatok alapján. Egy másik sztereotípia az, hogy a magyar férfiak és nők génállománya különböző, mert a nőket és gyerekeket hátrahagyták, majd szláv nőkkel keveredtek – ez sem igaz: genetikailag „megvannak az asszonyok is”. "Az sem érdemel hitelt, hogy 895-ben az ősmagyarok „bemenekültek” a Kárpát-medencébe, hiszen alig 12 évvel később, a 907-es pozsonyi csatában a magyarság eltörlésére összesített, 100.000-es európai sereget vert meg Árpád csapata. „Azt is tudjuk, hogy legalább tíz törzs volt, viszont a hét szimbolikus szám, és tévedések miatt is ez terjedt el. Az is furcsa, hogy az ősi magyar személyneveink török eredetűek, valamint, hogy leginkább a három vesztes csatánkat, a muhit, a mohácsit és az augsburgit tanítják. Azt hiszem, nincs még egy olyan nép, amely ilyen büszkén kizárólag a vesztes csatáit ismerné. Őseink eljutottak egészen Hispániáig, 40 hódító hadjáratot vezettek és csak ez a 3 volt a vesztes, mégis 100 éve ezt tanítják. Kis, vesztes nemzetnek próbálnak beállítani, holott 350 évig tartottuk magunkat folyamatos harcban a kor legerősebb és legjobban szervezett államával, az Oszmán Birodalommal, míg például a szomszédos szerbek több mint 500 évig igában éltek a törökökkel szemben” – ismertette Bíró András Zsolt, aki bizonyítékokkal támasztotta alá azt is, hogy az avarok nemcsak itt éltek, hanem erős államot is alkottak, sőt Bizáncot is adóztatták, majd a Honfoglalás után beépültek a magyarságba, akikkel eleve rokonok voltak " "Kazakisztánban hallottak egy magukat madzsarnak, madjarnak nevező törzsről. Ellátogattak hozzájuk és a férfiaktól Y-kromoszómát gyűjtöttek (az Y-kromoszóma egyedi, apai ágon évszázadokon át szinte módosulatlanul öröklődik, és nagyjából 180-szor pontosabb, mint az ujjlenyomat). „40 népnek gyűjtöttük be az Y-kromoszómáját, és megállapítottuk, hogy ehhez a madjar törzshöz apai ágon vérrokoni szál fűzi a magyarokat. Ők még tartják a törzsi rendszert, ami azt jelenti, hogy a férfiak mindig együtt maradnak, ismerik például 7 apai felmenőjüket. A magyarok egy részének és a madjarok nagyrészének ősei valamikor egy törzsben éltek. Először azt hittük, valamit elrontottunk, annyira találtak az adatok, ezért megismételtük, de nem tévedtünk: a magyarokhoz legközelebb a kazakisztáni torgaji madjar törzs áll, a mai európai népek közül pedig a bolgár, de érdekes adatokat kaptunk az oszétekre, az ukránokra, a törökökre is. Az őshaza pedig valahol ott van, ahonnan a torgaji madjarok 350–370 éve elvándoroltak jelenlegi lakhelyükre, Kazakisztánba”
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!