Korózs Lajos, az MSZP elnökségi tagja ezt szerdai budapesti sajtótájékoztatóján jelentette ki, mivel tudomása szerint a társaság még egyetlen lakást sem vásárolt meg fennállása óta.
Fiktív szervezetnek nevezte a Nemzeti Eszközkezelőt Korózs Lajos, az MSZP elnökségi tagja szerdai budapesti sajtótájékoztatóján, jelezve, hogy a társaság tudomása szerint, egyetlen lakást sem vásárolt meg fennállása óta. A szocialista politikus szerint a szervezet a mai napig nem tud választ adni arra, melyik banktól vásárolt lakást, milyen feltételekkel tud bérlakást kiadni, milyen ingatlanokról folyik egyeztetés. Kijelentette: az eszközkezelő fiktív szervezet, nem létezik, „csak egy 40-es száma van és egy Rózsika, aki visszahívást ígér, de kapcsolni soha senkit nem tud”. Az ellenzéki képviselő megjegyezte: nagyon sok devizaadós kezdeményezte már bankjánál, hogy adja el lakását az eszközkezelőnek, viszont tudomása szerint eddig egyik bank sem ajánlott fel egyetlenegy ilyen ingatlant sem az államnak. Korózs Lajos kifogásolta a Belügyminisztériumnak a kilakoltatás hatósági költségei megtérítésére vonatkozó rendeletét is, szavai szerint a kormány olyan dolgokkal foglalkozik, amelyekre „az égvilágon semmi szükség nincs, olyan ügyekkel viszont nem foglalkozik, amelyek az emberek mindennapos problémáit hivatottak megoldani”.
A március elején lejárt kilakoltatási moratórium megszüntetésére utalva jelezte, hogy az adósok pluszköltsége, ha a rendőröknek fizikai kényszert kell bevetnie, ha például az adós nem hagyja, hogy a végrehajtó bemenjen a házába. Ez mintegy 9 ezer forintba kerülhet, speciális esetekben pedig óránként és rendőrönként 2 ezer forintos díjat számítanak fel — mondta a szocialista politikus, felvetve: „abban az esetben, — kérdezem én — ha rendőrkutyát is visznek magukkal a kliensnek kutyaeledelt is kell biztosítania a rendőrök számára?”. Kispál Tibor, az MSZP erzsébetvárosi szervezetének elnöke a sajtótájékoztatón a VII. kerületi önkormányzatot bírálta, amiért az álláspontja szerint nem gondoskodik egy önhibáján kívül otthontalanná vált kerekes székesről. Szavai szerint az illetőt az önkormányzat otthagyta a bajban. Ismertette: miután a férfi beteg lett és elveszítette egyik lábát, nem tudta fizetni svájci frankos hitelét, 2011 novemberében pedig elutasították a krízislakás iránti kérelmét a vagyonrendeletre hivatkozva, mely szerint akik önkormányzati lakásukat megvásárolták, 10 évig nem kérhetnek szociális lakást.