Döbbenetes javaslattal állt elő a Bloomberg: újabb módszerrel vennének el támogatásokat Magyarországtól
A hírügynökség ötlete komoly változásokat idézhetne elő.
A Financial Times Deutschland szerint az IMF-megállapodás stabilitást hozhat a magyar gazdaságpolitikába. A német lap szerzője a jegybanktörvény kapcsán megszületett kompromisszumról szóló cikkében kiemelte, hogy a piacok azonnal reagáltak a fejleményre.
Benjamin Dierks a jegybanktörvény kapcsán megszületett kompromisszumról szóló cikkében kiemelte, hogy a piacok azonnal reagáltak a fejleményre. A Financial Times Deutschland szerzője beszámolt a forint erősödéséről és a részvénypiac növekedéséről. Arra is kitért, hogy a 10 éves futamidejű kötvények hozama is csökkenést mutatott. Hangsúlyozta, hogy Magyarország az EU keleti részének legeladósodottabb országa, mely a recesszió szélén áll. Dierks megállapította, hogy az IMF-hitelkeret nagyobb stabilitást hozhat a magyar gazdaságpolitikába. Felidézte, hogy 2008-ban Magyarország volt az első tagállam, amely segítséget kapott az IMF-től.
A cikkíró a feltételekről megjegyezte, hogy félő volt, hogy a magyar kormány beavatkozik a jegybank kamatpolitikájába, de végül nem küldenek képviselőt a Monetáris Tanács üléseire. A vitatott fizetéscsökkentést jóvá hagyta az EU – idézi a német gazdasági lap írását a Médianéző. A bírák nyugdíjazása és az adatvédelmi biztos felmentése miatt indított bírósági eljárások kapcsán Dierks idézte Viviane Reding nyilatkozatát, aki hangsúlyozta, hogy itt az európai jogról van szó.