Idén 17. alkalommal rendezik meg „a magyar médiapiac legjelentősebb független szakmai tanácskozását”, a Média Hungary konferenciát. A rendezvényt ezúttal „A pénz beszól” címen hirdettek meg a tavalyi, „A pénz beszél” cím analógiájára. Csermely Ákos főszervező a Mandiner.médiának a névadásról elmondta, 2011-ben arra utaltak, hogy „az igazság a pénz oldaláról érkezik”. Ezzel szemben 2012-ben azt szerették volna kihangsúlyozni, hogy hiába vannak ideáik és törekvéseik az egyes médiaszereplőknek, a gazdasági helyzet fokozottan meghatározza a döntéseket, és sokszor a rövid távú haszonszerzés élvez előnyt az értékvezérelt szempontok kárára. Arra a kérdésre, hogy milyen értékeket veszélyeztet az aktuális helyzet, Csermely Ákos azt felelte: mindenki számára más számít értékesnek. „A közmédiának a művészet és az irodalom, a hirdetőknek pedig a hirdetési felületek” – mondta Csermely, hozzátéve: a Média Hungary a média pénzpiaci konferenciája, így inkább gazdasági szempontból elemzi majd a kérdést. A főszervező a jövő évi címadásról csak annyit árult el, szeretné, ha az is a sorozat része, és így egyfajta trilógia lezárása lenne. „Sajnos azonban még nem tudjuk, mi lesz egy év múlva; mint sok más területen, itt is ez a probléma” – mondta.
Attól, hogy a pénz a látogatók számába is beleszól, a rendezvényszervező nem tart. „Aggodalomra nincs okom, és ezt a regisztrációs adatok is alátámasztják” – mondta, megjegyezve, hogy a résztvevők száma idén túlszárnyalhatja a tavalyi 12000 főt. Csermely Ákos szerint a rendezvény célja, hogy mindenki, aki ott megjelenik, elmondhassa: „lám, megérte, egy nap alatt tíz üzleti ebédet is sikerült megspórolni”. Véleménye szerint a konferencia elmúlt 16 éve garancia arra, hogy számos ötlettel és témával gazdagodhat minden látogató. „Idén is inspiráló dolgok fognak elhangozni, ezúttal is sokat lehet majd tanulni” – ígérte.