Az izraeli miniszterelnök megköszönte Orbán Viktor meghívását
Orbán Viktor péntek reggel hívta meg Benjámin Netanjahut Magyarországra.
Hans Winkler a Die Presse hasábjain megvédte Orbán Viktort és a magyar kormányt. Winkler felteszi a kérdést: milyen jogon akarja Brüsszel visszatartani a kohéziós forrásokat, amikor Görögország ennek az összegnek a kétszáznyolcvanszorosát kapja?
Amióta a Fidesz kétharmados többséggel megnyerte a választásokat, állandó támadásoknak és kritikáknak van kitéve a nyugat részéről – írta Hans Winkler a Die Presse hétfői számában. Hozzátette: az EU kritikájához már az USA is csatlakozott. Orbán Viktor néha kissé élesebben védi meg az igazát, ezért büntetik meg újra és újra, az EU osztályfőnök módjára próbálja megrendszabályozni renitens diákját – írja a publicista, aki szerint a nyugatot lényegében Orbán Viktor önbizalma és karakán politikája bosszantja. Az EU legszívesebben azonnal szankcionálta volna Magyarországot, ám Ausztria példájából okulva ezt nem merte meglépni – jelenti ki Winkler. A publicista rámutat: mindezért Martin Schulz, az EP jelenlegi elnöke, az ominózus hetedik cikkely alkalmazásával fenyegetőzött, amely a szavazati jog megvonását is lehetővé teszi, amennyiben egy ország vét a demokratikus alapjogok ellen. A legrosszabb, amivel nyugaton meggyanúsíthatnak egy országot, az a fasizmus.
Az Új Színház igazgatójának kinevezése ellen szervezett tüntetést az egyik osztrák újság azonnal antifasiszta demonstrációnak minősítette, egy másik pedig fasisztoidnak titulálta az új magyar alkotmányt. A kijelentéseket egyik lap sem tudta alátámasztani bizonyítékokkal. Ebből kiindulva a március 15-i kormányünnepséget is fasiszta tömegfelvonulásnak fogják titulálni – írja a lap. Winkler felteszi a kérdést: egyáltalán milyen demokratikus szabályok ellen vétett Orbán Viktor? A sokat vitatott médiatörvény szükséges volt, hiszen a rendszerváltás óta nem történt rendezés a média terén – fejti ki a publicista, aki szerint a külföldi médiumok is bűnösek ebben, mivel nekik is köszönhető, hogy a magyar médiavilág teljesen elburjánzott. A Brüsszel által követelt változtatások már megtörténtek – írta Winkler, aki érthetetlennek tartja a kohéziós források befagyasztását is, hiszen ennek a 495 millió eurónak a kétszáznyolcvanszorosát kapja Görögország, amelyet Winkler egy feneketlen hordóhoz hasonlított. Hogy miként hozza rendbe a kormány az elődeitől megörökölt államháztartási hiányt, arról persze nem beszél az Európai Bizottság. A kritikusokat az is bosszantja Winkler szerint, hogy a Fidesznek megvan a kétharmados többsége, és nem szorul rá a Jobbikra. Így nem élhetnek azzal a kritikával, hogy a magyar kormány nem tesz meg mindent a jobboldali radikálisok visszaszorítására.
Hogy miként nyerhetett a Fidesz kétharmados többséggel, azt pont Orbán és a Fidesz nagy ellensége, Paul Lendvai fogalmazta meg a legjobban: 2002 és 2010 között a szocialista-liberális tábor egy szánalmas, sőt undorító képet mutatott, mutyizás és politikai züllöttség uralkodott. Winkler megjegyezte, hogy ezen tények ismeretében, illetve figyelembe véve a volt szocialista miniszterelnököket, nincs mit csodálkozni azon, hogy a nép változást akart, mind politikai, mind pedig morális síkon. Winkler úgy látja, hogy Orbán Viktor másként értelmezi az európai keresztény értékeket, mint a jelenlegi főáramlat. Szerinte Európa vezető politikusai elvesztették a hitüket abban, ami Európát naggyá tette, és ez a keresztény civilizáció. Ám van még egy rejtett Európa, amelyben ezek az értékek még élnek. Ezért büntetik Magyarországot renitens diákként – idézi Winklert a Médianéző.