Schiffer András elárulta, alkalmas lenne-e a kormányzásra a Tisza Párt (VIDEÓ)
Az LMP egykori vezetője Rónai Egonnak arra a kérdésére is válaszolt, hogy tervez-e visszatérni a politikába.
A Lehet Más a Politika levelet küldött azoknak az egyéni mandátumot szerzett országgyűlési képviselőknek, akik nem támogatták az ügynöklisták elérhetővé tételét.
Az LMP levélben fordul azokhoz az egyéni mandátumot szerzett országgyűlési képviselőkhöz, akik nem támogatták az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló törvényjavaslatuk tárgysorozatba vételét. Hajdu Mária, a párt választmányi tagja csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta: területi szervezeteik a Schiffer András által beterjesztett javaslat tárgysorozatba vételét február 20-án elutasító egyéni országgyűlési képviselőket keresik fel. A még a héten kiküldött levélben a többi közt arra várnak választ: a képviselő miért akadályozta meg az állambiztonsági múlt megismerésének lehetőségét, és miért tartja fontosnak, hogy zsarolható politikusok rendelkezhessenek a magyar múlt megismeréséről.
Hajdu Mária megdöbbentőnek tartja, hogy a Fidesznek több mint húsz évvel a rendszerváltás után sincs koncepciója arról, mit kellene tennie a törvényhozásnak az aktanyilvánosság ügyében. Szerinte, ha az iratok nem lesznek nyilvánosak, azt kell feltételezni: a magyar politikai elit hazudik arról, hogy mit csinált a rendszerváltás előtti években. Az európai kultúra alapja, hogy az árulás nem elfogadható – fejtette ki a tájékoztatón Kukorelly Endre országgyűlési képviselő, aki maga is a megfigyeltek között volt, hozzátéve: a kérdés tisztázásában huszonkét éves késésben van a magyar politikai elit. Moldován László VII. kerületi LMP-s önkormányzati képviselő azt kifogásolta, hogy bár a Katalizátor Iroda nevű szamizdat kiadó tagjaként egészen biztosan a megfigyeltek között volt egykor, többszöri érdeklődésére mindig azt a választ kapta, hogy nincs róla akta. Így máig nem tudja, ki és mit jelentett róla.