Mindenki úgy osztotta ki a felelősséget erre vagy arra, hogy NEM TUDJUK, ki küldte a leveleket
Valaki rászánta az időt, hogy összegyűjtse több száz iskola e-mail címét. Minden egyéb közlés jelenleg tipp, blöff, spekuláció.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) eleget tett a Fővárosi Törvényszék hétfői döntésének és nyilvánosságra hozta Szalai Annamária Thomas O. Meliának írt korábbi levelét. Az NMHH elnöke levelében alaptalannak nevezte az Egyesült Államok külügyi helyettes államtitkárának aggodalmait és más országok szabályozására hivatkozott.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) eleget tesz a bíróság döntésének és eljuttatja a TASZ-nak azt a levelet, amelyet Szalai Annamária, a hatóság elnöke Thomas O. Meliának, az Egyesült Államok külügyi helyettes államtitkárának küldött – közölte az MTI-vel a hatóság szóvivője.
A TASZ-nak eljuttatni szándékozott levelet az NMHH az MTI-nek is eljuttatta. A Szalai Annamária által aláírt angol nyelvű levélben a magyar médiahatóság elnöke felhívta az amerikai politikus figyelmét arra, hogy a képviselőház külügyi bizottsága előtt ismertetett jelentésének a magyar médiaszabályozást érintő része számos téves vagy pontatlan megállapítást tartalmaz. Szalai Annamária levelében rámutat arra, hogy Magyarországon a hatóság elnöke az új médiatörvény felhatalmazása alapján valóban alkothat rendeleteket, de ezek csak a hírközlési ágazat működését érintik. Azaz a hatóság elnökének semmiféle olyan tárgykörben nincs rendeletalkotási joga, amellyel a média szabad működését korlátozhatná.
„A törvény alapján jelenleg az elnök rendeletben állapítja meg a frekvenciadíjak, az azonosítók lekötéséért és használatáért fizetett díjak, a felügyeleti díj, valamint a hatósági eljárásért fizetendő díjak mértékét, a díjak megfizetésének módját, feltételeit és a díjképzés szabályait, azaz semmiféle olyan tárgykörben nem hozhat rendeletet, mellyel a média szabad működését korlátozhatná” – szerepel a levélben.
Az NMHH elnöke levelében kifejtette azt is, hogy kiegyensúlyozatlan tájékoztatás miatt a hatályos médiaszabályozás szerint pénzbírság nem szabható ki, ezért alaptalan a külügyi államtitkár aggodalma, amely szerint kiegyensúlyozatlan tájékoztatás miatt a médiaszolgáltatókra, akár „950.000 dolláros” pénzbírság kivethető lenne. Szalai Annamária arra is felhívta az államtitkár figyelmét, hogy a kiegyensúlyozott tájékoztatással kapcsolatos rendelkezés 1996 óta létezik a magyar jogrendben, és azt számos európai országban is alkalmazzák, például az Egyesült Királyságban, Németországban vagy Franciaországban.
A Fővárosi Törvényszék hétfői, első fokú döntése értelmében az NMHH-nak ki kell adnia a levelet. Az eljárást a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) kezdeményezte. A jogvédő szervezet azért fordult a bírósághoz, mert amikor Thomas O. Melia amerikai helyettes államtitkár még a nyáron aggodalmát fogalmazta meg a magyar médiaszabályozásról, az NMHH nem hozta nyilvánosságra a hatóság elnökének erre válaszul írt levelét.