Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
Az MSZP szerint a kormány megkapta az utolsó figyelmeztetést a nemzetközi piacoktól, a magyar gazdasági szereplőktől és a lakosságtól is. A gazdaságban szigorú törvényszerűségek vannak, és ezekre nincs hatással a parlamenti kétharmados többség, a kormány viszont ennek az ellenkezőjét gondolta.
Katona Tamás, az MSZP elnökségi tagja, volt pénzügyminisztériumi államtitkár kifejtette: a kormány által vezetett autó a nemzetközi autópályán szembe megy a forgalommal, emiatt 263-ról 316-320 forintra emelkedett az euró árfolyama, az államcsőd biztosítás felára (CDS) 170 bázispontról 600-700 körülire nőtt, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 5,25-ről 7 százalékra emelte az alapkamatot, az állampapírpiacon pedig 8-9 százalékos hozamok vannak. Az eladósodás elleni harc semmilyen eredménnyel nem járt, az államadósság 82 százalék fölé emelkedett, az államháztartási hiány pedig 5,7 százalékos volt.
A politikus szerint nem lehet az egész bankrendszerrel háborúzni, mert a gazdaság működése kerülhet veszélybe. A kormánynak szerinte senki nem hisz, a kormányzat körül elfogyott a levegő. Katona elmondta: a gazdaságban szigorú törvényszerűségek vannak, és ezekre nincs hatással a parlamenti kétharmados többség, a kormány viszont ennek az ellenkezőjét gondolta.