Etióp tragédia: itthon a túlélők

2012. január 20. 16:55

Megérkezett Budapestre az etiópiai terrortámadás három magyar túlélője. A két magyar áldozat holtteste a jelenlegi információk szerint a jövő hét második felében érkezhet Magyarországra.

2012. január 20. 16:55

A sérült magyar állampolgárt egy fővárosi kórházba szállították, és a két sértetlen utas, valamint a csomagok Magyarországon belüli hazaszállításáról is gondoskodik a Terrorelhárítási Központ (TEK). A két magyar áldozat holtteste a jelenlegi információk szerint a jövő hét második felében érkezhet Magyarországra.

A Külügyminisztérium csütörtök hajnalban hivatalosan is tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetemet arról, hogy az intézmény két munkatársa, Fábián Tamás 53 esztendős geográfus és Szabad Gábor 39 éves kutatóorvos az Etiópiában turistákat ért terrortámadás magyar áldozatai. A Terrorelhárítási Központ főigazgatója csütörtökön arról számolt be, hogy az első hírekkel szemben a turistacsoportot kedd hajnalban az alvóhelyén támadták meg, nem a járműveikre nyitottak tüzet. A TEK szerint egyértelműen túszszedő akció történt, a gyilkosságok oka egyelőre tisztázatlan. A támadásban a két magyar mellett két németet és egy osztrákot öltek meg, két németet és két etiópot pedig elraboltak.

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Faqtya ezredes
2012. január 20. 22:19
Bőrgyógyász mit kutat a vulkánban?
Ursa Maior
2012. január 20. 19:29
Közelebbről ismertem az egyik elhunytat. Derék magyar srác volt, nagy kár érte, hiányozni fog, Isten nyugosztalja. Ettől függetlenül - a rendelkezésre álló információk szerint - hibáztak (nem tettek meg mindent a kockázat mésrséklésre, pl. nem fogadtak helyi vezetőt) és szerencséjük sem volt. Bár a lemészárlásuk számunkra brutálisan kegyetlen, ha helyi afarok követték el (és nem pedig felbérelt zsoldosok), akkor az vesse rájuk az első követ, aki szótalnul nézné, ha mondjuk a saját kertjéban/földjén hívatlan néger turisták engedély nélkül táboroznának/turistáskodnának.. Csak az élethelyzetükből, történelmi tapasztalatukból és helyi szokásaikból fakadó módszereik mások. Avagy hibáztathatja-e valaki az indiánokat, hogy anno megöltek néhány, területükre behatoló fehér telepest/kalandort? Természetesen egyéni döntés kérdése, de nekem nem érthető, hogyha valakinek felnevelendő gyerekei vannak, akkor miért éri meg ilyen nagy kockázatot vállalnia egy tulajdonképpen szakmai kirándulásért (semmilyen hatalmas felfedeznivalóval nem kecsegtetett a túra).
L066H
2012. január 20. 17:59
Már megint azokat nevezik terroristáknak, akik a hazájukat, földjüket védik. "A térség lakosai, az afarok mindig is agresszívan reagáltak területük megsértésére. Bárki, aki ide behatol, legyen szó 19. századi magányos utazóról vagy 21. századi, szervezett csoportról, ha jóváhagyásuk nélkül teszi, nem számíthat barátságos fogadtatásra - mondta az [origo]-nak Szélinger Balázs történész, aki az etióp történelmet kutatja, és jelenleg az ország északi határánál fekvő Mekele városának egyetemén oktat. Szerinte az afarok nincsenek a turizmus ellen, de szeretnének profitálni belőle, és alapvető elvárásuk, hogy a látogatókkal legalább egy afar kísérő legyen. Ezt azonban az addisz-abebai utazásszervezők nem mindig veszik figyelembe. Szélinger Balázs úgy tudja, a magyar csoporttal sem volt afar származású kísérő. Az afarok nem törődnek sem az etióp kormánnyal, sem a határokkal, önállóságukat nem tudta felszámolni az etióp császárság, az azt követő kommunista rezsim és a mostani kormányzat sem. Nagyon önfejű, szabadságukat megvédeni kész népként jellemezte őket a magyar történész. A szakember elmondta, saját városa, Tigré szövetségi állam központja, a 160 ezres Mekele még az etióp felföldön fekszik, onnan 50-60 kilométerre keletre kezdődik a Danakil-mélyföld, amely már afar terület. Az egyetemen Szélinger Balázsnak is vannak afar diákjai, velük nincs baj, de "néha önfejűen viselkednek, szeretik a legjobb jegyet megkapni"." http://www.origo.hu/nagyvilag/20120119-etiopiai-terrortamadas-magyar-serult-beszamoloja-hatter-az-afar-regiorol.html
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!