Joelle Stolz cikkében Bécset és Budapestet hasonlította össze, vonaton utazva a két város között. A Le Monde-ban megjelent írás szerint Magyarországon az antiszemitizmus és a politikai gyűlölet a ’30-as évekre emlékeztetnek. A cikk szerint, bár a két ország hasonló traumát szenvedett el az első világháború során, most mégis eltávolodtak egymástól. Stolz megemlítette, hogy Martonyi János külügyminiszter irodájában Nagy Magyarország térkép van kirakva, s ugyanerről számolt be 20 éve elődjénél,
Jeszenszky Gézánál járt osztrák újságíró is. Stolz szerint, míg Ausztria 1986-ban a Waldheim-ügy kapcsán szembe tudott nézni saját múltjával, addig Magyarország áldozat szerepében tetszeleg. Valamikor a törökök, máskor a Habsburgok, a zsidók, a liberálisok, a németek, az oroszok a felelősök, vagy jelen esetben az Európai Bizottság és az Európai Parlament. Idézte Erhard Busek egykori osztrák alelnököt, aki azzal ironizált, hogy Magyarország szenvedett a legtöbbet Európában. Hozzátette, hogy Ausztria is ismerte korábban ezt a hozzáállást, mikor folyton arra hivatkozott, hogy az ország volt a nácizmus első áldozata, ám azt elfelejtették, hogy támogatták a hitleri rezsimet. Az osztrák politikus sérelmezte az európai jobboldal gyávaságát Orbánnal szemben, hiszen az osztrák bankokat és vállalatokat súlyosan érintik a magyar kormány intézkedései.