Közösségi médiaszolgáltató lett a Tilos Rádió

2011. december 22. 18:30

35 rádió és 31 televízió nyert közösségi elismerésről szóló határozatot a Médiatanács döntése értelmében.

2011. december 22. 18:30

Csaknem száz médiaszolgáltató – 56 helyi és körzeti rádió, illetve 37 tévécsatorna – kérelmét bírálta el decemberben a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa közösségi médiaszolgáltatásként történő elismerésük ügyében. A kérelmezők közül 35 rádió, illetve 31 televízió nyert közösségi elismerésről szóló határozatot, a többi szolgáltató vagy kereskedelmiként működhet tovább, vagy megszűnt jogosultsága.

A tanács döntése alapján közösségi médiaszolgáltatónak számít a továbbiakban a Budapesten működő Tilos Rádió, a Klasszik Rádió, a Jazzy Rádió, a Gazdasági Rádió, a Rádió Q, a Stúdió FM és a Napszél kulturális egyesület rádióadója. A Katolikus Rádió egri, hatvani, sátoraljaújhelyi és miskolci kérelmét is elfogadták. A budapesti körzeten kívül a Gazdasági Rádió az egri és a balassagyarmati frekvencián is, a Stúdió FM a zalaegerszegi frekvencián is közösségi műsorszolgáltatásként sugároz ezentúl.

Közösségi adóként működik a Szinva Rádió, a Csillagpont Rádió és a Crazy FM is Miskolcon; a Periszkóp Rádió és a Rádió Aktív Pécsett; a Rádió Mi Szegeden; a Muzik Rádió Székesfehérváron és a Campus Rádió Nyíregyházán.

A közösségiként elismert médiaszolgáltatókat a kereskedelmiektől elsősorban az különbözteti meg, hogy nem kell médiaszolgáltatási díjat fizetniük, illetve, hogy műsoridejük kétharmad részében közszolgálatinak minősülő tartalmakat kell sugározniuk – tudatta honlapján a Médiatanács. A közösségi rádiók és televíziók reklámideje is kevesebb, mint a kereskedelmieké, emellett pedig a törvényben foglalt esetekben kötelesek közzétenni a hivatásos katasztrófavédelmi szerv közérdekű közleményeit.

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tóth mária
2011. december 23. 13:06
Szégyen, ennyi!
várúr
2011. december 22. 20:40
Nem tilos a Tilos. Közösségi rádió lett. Lehet nevet változtatni. Mondjuk Tilos a közösség rádióra. Jobbosok biztos nem rohannak emiatt Brüsszelbe vagy Washingtonba vinnyogni.
TuRuL2k2
2011. december 22. 20:02
A Tilos Rádió egy liberális szellemiségű adó, igazi kalóz múlttal, és a 2003-as karácsonyi keresztényirtós beszélgetés keresztjével. Ennek állandó felemlegetése azonban méltatlan, ezerszer bocsánatot kértek és megbűnhődtek érte. Ráadásul a keresztényirtós hevület egyáltalán nem jellemző rájuk, nem is lehetne másik hasonló példát mondani az elmúlt húsz évükből. A Tilos szűk közönséghez szól, nekik viszont fontos a rádió, ahol a műsorvezetők amúgy ingyen, lelkesedésből dolgoznak. Örülök neki, hogy megkapták a közösségi rádió státuszt. Közélettel, kultúrával foglalkozni igenis közszolgálat, legyen szó konzervatív, liberális vagy bármilyen más világlátású médiumról.
korona
2011. december 22. 19:38
(Belinkelt írás) 2003-ban szenteste rendezett keresztényellenes gyűlöletorgiát a Tilos Rádió három zsidó megmondóembere, Bencsik Gyula, Vranik Krisztián és a magát "Barangónak" nevező HVG-munkatárs, Bajtai Zoltán. Utóbbi meglepően őszinte kijelentésre ragadtatta magát, egészen pontosan ezt mondta: "Kiirtanám az összes keresztényt!" "Természetesen" azóta sem kértek bocsánatot. Ezt a rádiót eddig közpénzből támogatták, most pedig "közösségi médiaszolgáltató" lesz...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!