Fábry Sándor a zsidó és a nem zsidó kabaréról
Az akkori szereplők vajon melyik etnikumot képviselték és melyik etnikumot célozták meg?
Scheiber Sándor néhai rabbiról nevezné el a Bérkocsis utca egy rövid szakaszát Kocsis Máté, Józsefváros polgármestere.
Átnevezné a Bérkocsis utca József körút és Gutenberg tér közötti szakaszát Kocsis Máté, Józsefváros fideszes polgármestere. A városvezető Scheiber Sándor néhai rabbiról nevezné el a közterületet, ahol az 1877-ben alapított Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem, a világ legöregebb Rabbiképző Intézete is található. Mivel a Bérkocsis utca védettség (átnevezési tilalom) alatt áll, ezért az új elnevezéshez szükséges a védettség megszüntetése is a nevezett szakaszon.
A józsefvárosi képviselő-testület elfogadta Kocsis előterjesztését, csak a jobbikos képviselő szavazott nemmel, aki szerint Scheiberről a saját országában, míg Magyarországon magyarokról kellene elnevezni közterületet. A javaslat így a Fővárosi Közgyűlés elé kerül, a testületnek kell döntenie arról, hogy engedélyezi-e az átnevezést.
Scheiber Sándor a Zsidó Egyetem egyik legjelentősebb korábbi igazgatója volt. Scheiber 1913-ban született. Ősei apai és anyai ágon is rabbik voltak, őt 1938-ban avatták azzá. Sikerült átvészelnie a második világháborút, azt követően pedig a Rabbiképző Intézet (Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem) újjáépítésének és újraindításának vezéregyénisége volt. Az intézményt 1950-től 1983-ban bekövetkezett haláláig igazgatta. Posztjáról semmilyen külföldi állásajánlatért cserébe nem mondott le.