Megjött a DK-közlemény Gyurcsány pozíciójáról – erre talán még a pártvezér sem számított
A párt összes tagja szavazhatott, nem csak a kongresszusi küldöttek.
Összesen 21 millió forintot fizetett ki a kormány a Balsai-jelentés elkészítőinek díjaként 2010. júniusa óta - derült ki a mainap.hu által közölt listából. Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök büntetőjogi felelősségét a Népszava szerint Fidesz-közeli körök vizsgálták.
Mintegy 21 millió forintot költött a Miniszterelnökség a Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök ügyét vizsgáló Balsai-jelentésre a mainap.hu kérésére pénteken közzétett szerződéses partnerlista adatai szerint. Úgy tudni, ezen az összegen az időközben alkotmánybíróvá választott Balsai István fideszes képviselő munkatársai osztoztak, a felelősség megállapítását végző bűnüldöző szervek ebből nem részesültek.
A lista szerint Völgyesi Miklós, a Civil Jogász Bizottság társelnöke, Gyurcsány Ferenc feljelentője „2006. október 23-i események kivizsgálására, jogi tanácsadásra, irattanulmányozásra” 4,2 millió forintot kapott. Mindezért hivatalosan 2010. június 1-e és 2011. november 30-a között dolgozott. Hasonló összeggel díjazták Horváth Attila, a Civil Jogász Bizottság tagjának munkáját is, őt azonban csupán 2011. május 31-ig kötötte szerződése. November végéig szintén 4,2 millió forintot keresett az a Gaudesign Bt. is, melynek üzletvezetője és beltagja Wildner-Bajnóczi Zsófia. A Népszava megjegyzi, a családi vállalkozás tagja Wildner Domonkos is, aki Szijjártó Péterrel és Varga Mihály személyes jó barátja. Vida Viviána Ildikó bár hivatalosan jogi tanácsadással szerzett a többiekével megegyező összeget, foglalkozása szerint meteorológus. Vida a Fidelitas Bál főszervezőjeként vált ismertté.
Hárommillió forintot kap a november végével lejáró másfél évre Henter Lilla, a a Fidelitas Közéleti Akadémiája egy korábbi munkatársa. A munkaszerződések megkötése előtt két hónappal alapított Summa Virtus Kft. másfél év alatt 1,68 millió forintot könyvelhetett el bevételként a Balsai-jelentés kapcsán.
A Népszava kiemeli, az Országgyűlés honlapján megtekinthető Balsai-jelentés fedőlapján a 2011. március 15-i dátum olvasható, a Summa Virtus Kft.-vel azonban két és fél hónappal később kötöttek szerződést, illetve hivatalosan a jelentés többi készítője is 2011. novemberig dolgozott.