Ezt nem láttuk jönni: egy friss nemzetközi felmérés szerint a diákok egyre kevésbé tudják használni a számítógépet (!)
A magyar nebulók ugyanakkor jóval az EU-s átlag fölött teljesítenek. Csehország pedig szárnyal. Francesca Rivafinoli szemlecikke.
A követelmények sikeres teljesítése esetén is kérheti a szülő gyermeke megbuktatását a köznevelési törvény szerint. Jelentősen nő a pedagógusokkal szemben támasztott, pluszpénz mentes munkaidő-követelmény is.
Szerdán nyilvánosságra hozták, és a tervek szerint novemberben benyújtják a parlamentnek a köznevelési törvényt, melynek véleményezésére két hete van a szakmának - írja a Magyar Nemzet. A tervezet szerint akár a tanulmányi követelmények sikeres teljesítése esetén is megbuktatható lesz a gyerek, ha a szülő azt kéri. Nem tankötelesdiák esetében ugyanazon az évfolyamon a másodszori bukás esetén megszűnik a tanulói jogviszonya.
Módosulnak az osztálylétszámok: alsó tagozaton a maximális létszám 27-re csökken, a korábbi 30 gyerekkel szemben. A tervek szerint a jövőben iskolaérettségtől függetlenül minden olyan gyereket be kell iskolázni, aki az adott év augusztus 31-ig betölti a 7. életévét. A nem iskolaérett gyerekek kis létszámú, fejlesztő pedagógiai osztályba kerülnek, az évfolyam végén pedig szakértői bizottság dönt a tanuló továbbhaladásáról.
A tervezet pontosítja a pedagógusok munkaidejére vonatkozó rendelkezéseket is. A teljes munkaidő 55-65 százalékában tanórai és egyéb foglalkozások megtartása rendelhető el, vagyis akár 26 óra megtartására is kötelezhetőek lesznek, szemben a jelenlegi kötelező 22 óraszámmal. A kötött munkaidő heti 32 óra, amin belül nem minősül majd túlórának és pénz sem jár a helyettesítésért és a szakkörök tartásáért. A fennmaradó részében a pedagógus egyéb feladatokat lát el - írja a Magyar Nemzet.