Ezt nem láttuk jönni: egy friss nemzetközi felmérés szerint a diákok egyre kevésbé tudják használni a számítógépet (!)
A magyar nebulók ugyanakkor jóval az EU-s átlag fölött teljesítenek. Csehország pedig szárnyal. Francesca Rivafinoli szemlecikke.
Pokorni Zoltán úgy véli, az intézmények egyelőre nem alkalmasak az egésznapos iskola bevezetésére, amelyet az új közoktatási törvény vezetne be. A fideszes politikus addig nem vezetné be a pedagógusok életpályamodelljét, amíg nincs erre elegendő pénz.
Pokorni Zoltán négyéves kortól írná elő a kötelező óvodába járást, ezt megelőzően a hátrányos helyzetű családok gyermekeit anyagi támogatással ösztönözné az óvodáztatásra. Az országgyűlés oktatási és tudományos bizottságának fideszes elnöke nem tenné kötelezővé az egésznapos iskolát, mert erre még az intézmények nem alkalmasak. A közoktatási törvény augusztus végén nyilvánosságra került koncepciója szerint nem csak az általános iskola alsó, hanem felső tagozatában is bevezetnék az egésznapos iskolát.
Indokolt a pedagógusbérek központi finanszírozása is - véli Pokorni. Kiemelte: a jó életpályamodell a több és jó minőségű, aktuális munkát honorálja, azt finanszírozza, ha valaki túlmunkát végez, és nem az eltelt időt, valamint különbséget tesz a jól és a kevésbé jól dolgozó pedagógus között. Pokorni Zoltán már a tanárképzés elején kiemelt ösztöndíjat biztosítana a legjobbaknak, nem csak a képzés végén adna ilyen juttatást.
Ha nincs elegendő pénz, akkor nem szabad elkezdeni a pedagógusok életpályamodelljét - fogalmazott a fideszes politikus, aki szerint ez esetben még az is jobb megoldás, ha csak bizonyos területen valósítják meg, bizonyos feladatokat finanszíroznak, de azt teljes összeggel. Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerdán azt mondta, 2013 szeptembere előtt nem indul el a modell. A fideszes politikus örömmel látja a koncepcióban több korábbi felvetésüket.