A globális politikai térkép újrarajzolása
A szélsőséges lépések a nemzetközi konzervatív összefogás erősödéséhez vezettek.
Debrecen közvetlen közelébe akár húsz belső-mongóliai vállalat is települhet 2012-ben, kettővel csütörtökön írta alá az együttműködési megállapodást a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. A kölcsönös együttműködés során a magyar befektetőknek a Belső-Mongóliában felállítandó Nemzetközi Lovas Kultúrközpont kínál lehetőséget.
A debreceni repülőtér környezetébe tervezett Belső-Mongol Technológiai és Kulturális Park létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást csütörtökön a magyar tulajdonú Xanga Investment & Development Group, a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. és a kínai Belső-Mongólia tartomány két vállalata. Az együttműködés a tervek szerint szervezett formában biztosít majd lehetőséget a belső-mongóliai cégek Debrecenbe településéhez.
A Xanga csoport ügyvezető-tulajdonosa, Herdon István a budapesti Szépművészeti Múzeumban tartott aláíráson elmondta, 2012 során összesen húsz belső-mongóliai vállalat „gazdasági övezetbe” települését várja. Véleménye szerint a technológiai park fejlesztése mellett a logisztika és szállítás, a kultúra és hagyományőrzés, valamint a turizmus területén is együttműködés várható.
Kósa Lajos, Debrecen polgármestere csütörtökön azt mondta, a fejlesztés előkészítése már önmagában harmincmillió eurós befektetést jelent, és a város jövőre további hetvenmillió eurós beruházásra számít. A polgármester arról is beszámolt: a kapcsolat kétirányú, a tervezett projektek között szerepel egy Belső-Mongóliában felállítandó Nemzetközi Lovas Kultúrközpont, mely a magyar szakmai és pénzügyi befektetőknek kínál lehetőséget.