A pótcselekvés emlékművei
Az ország emlékműlázban ég, mindenki mindennek emlékművet akar állítani.
Gyakran az SZDSZ Dob utcai irodájában történt a kenőpénzek átadása - közölte a vád tanúja a Hunvald-per pénteki tárgyalásán. Nagy György több bírói kérdés után sem tudott beszámolni olyan adatról, ami azt támasztaná alá, hogy Hunvald György tudott a vesztegetésekről.
A Hunvald-per pénteki tárgyalásán Nagy György, a vád tanúja beszélt a vesztegetési pénzek átadásáról. Elmondása szerint az mindig négyszemközt, készpénzben, gyakran az SZDSZ Dob utcai irodájában történt. Nagy eredetileg gyanúsított volt, ám miután részletes vallomást tett, már csak tanúként vesz részt az erzsébetvárosi ingatlanpanama büntetőeljárásában. Vallomásában kitért arra is, hogy mikor beindult volna az üzlet, átvette tőlük azoknak a tőkeerős, részben külföldi befektetőknek a képviselője, akiknek magas áron próbálták továbbadni a nyomott áron megvásárolt erzsébetvárosi önkormányzati ingatlanokat. Így elmondása szerint ő és üzlettársai alig valamivel többet kaptak vissza, mint amit az ügyletek során elköltöttek.
Hunvald Györgyről, az ügy másodrendű vádlottjának szerepéről annyit mondott, feltételezése szerint Hunvald nélkül nem történhetett semmi. Ugyanakkor emlékezett egy esetre, amikor a polgármesteri hivatal folyosóján kiabálták Hunvaldnak - elődjére célozva -, hogy „téged is megbuktatunk, mint a Szabó Zolit”. Nagy megjegyezte, hogy az SZDSZ-es Gál György vezette gazdasági bizottság javaslatait a képviselő-testület szinte mindig megszavazta SZDSZ-MSZP, de az is előfordult, hogy SZDSZ-Fidesz többséggel. Az ügyészség szerint is volt olyan helyi fideszes képviselő is, aki több milliós vesztegetési pénzeket kapott az ingatlanügyletekből: Czibula Csabának még az eljárás kezdetén nyoma veszett, állítólag Mexikóban van.
Nagy György egyébként számos bírói kérdés után sem tudott beszámolni olyan adatról, mely azt támasztaná alá, hogy Hunvald György tudott volna a vesztegetésekről, amivel az ügyészség vádolja.