Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a Magyar Nemzetnek azt mondta: hivatali visszaélés és más bűncselekmények gyanújával vizsgálják a péti Nitrogénművek Zrt.-nek 2008-ban és 2009-ben nyújtott állami hitelgarancia és kezességvállalás ügyét.
A Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos által lefolytatott vizsgálat megállapításait a múlt héten kapták meg, de a nyomozást már június elején elrendelték, miután ismeretlen személyek ugyanebben az ügyben feljelentést tettek. A büntetőeljárásnak egyelőre nincs gyanúsítottja, a nyomozás határideje szeptember 5-e.