Orbán Viktor: Magyarország továbbra is a józan hang politikáját követi
Ukrán háború, nemzetközi elfogatóparancs, gazdasági semlegesség, nemzeti konzultáció – ezekről beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök.
Megkezdődtek az elbocsátások a négy közmédiumban. Az LMP közleményben tiltakozik, a Televíziósok és Filmkészítők Független Szakszervezete elfogadhatatlannak tartja a folyamatot.
Kedden délután megkezdődött a felmondásokról szóló előzetes értesítések átadása a négy közmédiumban: a Magyar Rádióban, a Magyar Televízióban, a Duna TV-ben és az MTI-ben. Az igazgatók irodája előtt nemcsak az elbocsátandó alkalmazottak várakoznak személyes beszélgetésre, hanem azok is, akiknek megváltozik a munkakörük és a munkaszerződésük. A dolgozók előre nem tudják, ők milyen okból várnak.
Az elbocsátottak listája egyelőre nem szivárgott ki, de az Index és a NOL értesülései szerint többek között mennie kell Urbán Szabolcsnak, az MR2 Petőfi Rádió főszerkesztőjének; Erdei István gyártásvezetőnek az MTV-től; Kossuth Rádiótól Pais Juditnak, a Hajnal-táj című műsor szerkesztőjének; Horváth Idának, a Vendég a háznál szerkesztőjének; és Sándor Erzsébet riporternek-kulturális szerkesztőnek is. A menesztettek között említették Solténszky Tibor és Varga Viktor dramaturgokat, valamint Zoltán Gábort a Rádiószínháztól.
A Televíziósok és Filmkészítők Független Szakszervezete „emberileg elfogadhatatlannak tartja a folyamatot, és az alapvető humánus szempontokra tekintettel nem levő, a munkabékét súlyosan veszélyeztetőnek döntésnek” titulálta az elbocsátási folyamatot. Az MTVA leszögezte: a KÖZSZAT sugalmazásával szemben egyetlen munkavállalójukat sem fenyegetik, senkire nem gyakorolnak nyomást. Karácsony Gergely az LMP frakcióvezető-helyettese közleményt adott ki, amelyben felszólította a közmédia vezetőit, hogy „állítsák le a politikai tisztogatásokat, és egy világos műsorkészítési koncepció kialakítása után tegyenek javaslatot a szükséges dolgozói létszámra”.