A pótcselekvés emlékművei
Az ország emlékműlázban ég, mindenki mindennek emlékművet akar állítani.
Vádlottak meghallgatásával folytatódott a Hunvald-ügy tárgyalása pénteken. A tárgyalás végén Hunvald György és Gál György is azt kérte, hogy az előzetes letartóztatásukat enyhítsék házi őrizetre, de ezt a bíróság elutasította. Hunvald György a két és fél éve tartó előzetes letartóztatás miatt az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult.
A Hunvald-ügy pénteki tárgyalásán a Fővárosi Bíróság (FB) tizenegy vádlott meghallgatását tervezte. Hárman azonban csak szeptemberben tehetnek vallomást, mert az erzsébetvárosi ingatlanügyekben közreműködő ügyvéd meghallgatása 3 órán át tartott, így a többiekre már nem maradt idő.
A csaknem nyolc órán át tartó tárgyalás végén Gál György és Hunvald György is azt kérvényezte, hogy előzetes letartóztatásukat a bíróság enyhítse házi őrizetre. A FB a kérést elutasította. Mindkét vádlott fellebbezett a döntés ellen, így az még nem jogerős. Hunvald György a szigorú kényszerintézkedés, vagyis a két és fél éve tartó előzetes letartóztatás miatt az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult. Az ügy tárgyalása szeptemberben folytatódik.
Az erzsébetvárosi ingatlanügy elsőrendű vádlottja Gál György, volt erzsébetvárosi SZDSZ-es gazdasági bizottsági elnök, a másodrendű vádlottja Hunvald György, volt MSZP-s polgármester. A büntetőperben összesen 25 ember ellen emelt vádat az ügyészség.